کد خبر: 287024 A

فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد:

ایلنا: فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری دوباره ضارب رئیس پارک ملی دنا بعد از یک تعقیب و گریز خبرداد.

فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری دوباره ضارب رئیس پارک ملی دنا بعد از یک تعقیب و گریز خبرداد.

جمشید عبدی پور دوشنبه به ایلنا در یاسوج گفت: ضارب رئیس پارک ملی دنا که در سال 92 دستگیر و پرونده وی در دستگاه قضایی درحال بررسی است روز گذشته نیز در ارتفاعات " سمیرم " و بدلیل شکار غیرمجاز یک راس " کله بز " فرار که بعد از تعقیب و گریز طولانی ، دستگیر شد.

وی با تشریح چگونگی شکار یک راس " کله بز " در ارتفاعات روستای " خفرپادنا " ، اظهار کرد: صیانت از بخشی از ارتفاعات حوزه سمیرم برعهده قرق بانان کهگیلویه و بویراحمد است.

فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود: سه شکارچی غیر مجاز اقدام به شکار یک راس " کله بز " در ارتفاعات روستای " خفر پادنا " و سپس در یک عملیات تعقیب و گریز به شهر " سمیرم " استان اصفهان گریختند.

عبدی پور گفت: نیروی انتظامی به همراه ماموران حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد موفق شدند سه نفر شکارچی غیرمجاز و یک راننده که در شهر " سمیرم " منتظر شکارچیان بود را در یک عملیات تعقیب و گریز دستگیر کند.

وی با بیان اینکه یکی از دستگیرشدگان در این گروه ، ضارب رئیس پارک ملی دنا در سال 92 بود ، خاطرنشان کرد: این شکارچی غیرمتخلف بعد از آن ، دوباره اقدام به شکار غیرقانونی در منطقه کرد.

فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: سن دستگیرشدگان حدود 22 سال است و هم اکنون در اختیار دستگاه قضایی هستند.

عبدی پور ، جریمه مالی ضرر و زیان ناشی از شکار یک راس " کله بز " براساس قانون جدید را 10 میلیون تومان ذکر و یادآورشد: براساس قانون ، مجازات های دیگری نیز برای متخلفان در قانون پیش بینی شده است.

وی افزود: باتوجه به فصل گرم ، وحوش در این فصل به ارتفاعات پناه برده و البته گشت و پایش بطور مدون و برنامه ریزی انجام می‌شود.

فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: از شکارچیان غیرمجاز ارتفاعات روستای " خفرپادنا " یک قبضه اسلحه کلاشینکف غیرمجاز کشف و ضبط شد.

حفاظت محیط زیست پارک ملی دنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر