کد خبر: 284584 A

ایلنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از طرح مطالعاتی ایجاد اولین "شهرک ارتباطات" کشور در البرز خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه دیدار با امام جمعه کرج، با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت و مزیت نیروهای متخصص استان، بر تصمیم دولت در راستای توسعه دولت الکترونیک در کشور تاکید کرد.

وی در ادامه، با بیان اینکه، تامین زیرساخت‌های توسعه دولت الکترونیک بر عهده دولت است، روان‌سازی و شفاف سازی، تبعیض، جعل سیستم اداری کشور و جلوگیری از فساد اداری، را از مواهب اجرای فراگیر این طرح در سطح کشور اعلام کرد.

وی با اشاره به شرایط و ظرفیت ارتباطی ویژه البرز، ظرفیت‌هایی نظیر توسعه فیبر نوری و اتصال این شبکه به منازل و دانشگاه‌ها، با توجه به شاه راه بودن این استان، را از اولویت‌های وزارت متبوع خود در این استان برشمرد.

واعظی در ادامه، با اشاره به نرخ بالای رشد جمعیت در استان البرز و همچنین، نیاز روزافزون این استان به تلفن ثابت گفت: برای توسعه استفاده مردم از تلفن همراه و همچنین، توسعه خدمات اینترنتی از طریق تلفن و موبایل، در استای کاهش مراجعات مردم به دستگاه‌های اجرایی در تلاش هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت فرودگاه پیام، خاطرنشان کرد:  با اخذ مجوز احداث منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام و همچنین حل مشکلات تامین سوخت هواپیماهای این فرودگاه، به دنبال توسعه اقتصادی و فضای کسب وکار در البرز هستیم.

واعظی با اشاره به ضرورت آموزش و توسعه خدمات اینترنتی در روستاها خاطرنشان کرد: در حال حاضر،  144 روستای استان البرز از خدمات اینترنتی برخوردار شده‌اند که مصمم هستیم تا پایان سال جاری برای همه روستاهای استان البرز تلفن ثابت نصب شود.

ارتباطات و فناوری اطلاعات محمود واعظی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر