کد خبر: 283817 A

روحانی، در نشست با صنعتگران و سرمایه‌گذاران خراسان شمالی

ایلنا: رئیس جمهور اعتدال را مبنای کار دولت دانست و یادآورشد: نمی‌گویم کارهای ما بدون اشکال است بلکه باید همیشه اشکالات و ایرادات را دیده و با رفع آنها رو به جلو حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگارایلنا ازبجنورد، حسن روحانی، در نشست با صنعتگران و سرمایه‌گذاران خراسان شمالی که در محل کمپ پتروشیمی بجنورد برگزار شد، افزود: دولت به وعده خود پایبند است وسعی دارد با همفکری هم از لحاظ برنامه‌ریزی در مسیر حل معضلات اقتصادی گام بردارد.

وی با تاکید براینکه کارهای اقتصادی باید قدم به قدم به بخش غیردولتی واگذارشود ضمن نادرست و ناموفق خواندن تحریم‌ها، مذاکره و اعتدال را یک ضرورت یاد کرد و گفت: برای مشکلات دنیا راهی جز مذاکره نیست و فشار و تحریم و گزینه‌های روی میز کاری از پیش نمی‌برد.

روحانی  با تاکید برترکیب علم و دانش تئوری دانشگاه‌ها با اساتید و متخصصین و کارآفرینان اظهارکرد: متاسفانه دانشگاه‌ها ما با مشکلات عملی تولید خیلی مواجه نیستند.

وی افزود: همه امید ما براین است که این دولت بتواند تسهیلات لازم و شرایط برای بخش غیردولتی آماده کند.

روحانی خاطرنشان کرد: تجربه دنیا ثابت کرد در بخش اقتصاد و سایر امور اگر بتوانیم کار را به بخش غیردولتی واگذار و دولت برنامه‌ریزی کلان و نظارت و حمایت را برعهده گیرد موفق خواهیم بود.

وی با تاکید براینکه باید فضای کسب و کار را در این کشور فضای ایمن و امیدوارکننده کنیم خاطرنشان کرد: اگر کارآفرین ببیند فضا دراین کشور ایمن بوده و از مزیت‌های نسبی بهره‌مند است و آینده امیدوارکننده‌ای و تاخیر ساعتی رخ نمی‌دهد به این امر رغبت پیدا می‌کند.

 

سرمایه‌گذاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر