کد خبر: 283789 A

ساغری به ایلنا خبر داد

ایلنا: رئیس شورای انتخاباتی اصلاح‌طلبان در استان ایلام از آخرین وضعیت فعالیت‌های اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس در این استان خبر داد.

محمد تقی ساغری٬ رئیس شورای انتخاباتی اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با شاره به آخرین وضعیت نشست‌های انتخاباتی در استان ایلام عنوان کرد: از سال گذشته ما برای بررسی ساز و کارهای انتخاباتی به شکل ماهیانه با شورای هماهنگی جبهه اصلاحات جلساتی داشتیم. از حدود دو ماه پیش هم شوراهای انتخاباتی در بسیاری از مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها فعال شد.

رئیس شورای انتخاباتی اصلاح‌طلبان در استان ایلام با بیان اینکه دوهفته پیش در تهران با آقای موسوی لاری و اعضای کمیته راهبردی در تهران جلسه داشتیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر روی این موضوع کار می‌کنیم که برای انتخابات فضای خوبی را ایجاد کرده و مردم را به حضور حداکثری و مشارکت در انتخابات تشویق کنیم.

وی افزود: در این میان ما به دنبال شناسایی چهره‌هایی با مشی اصلاحات و دارای مقبولیت و رای‌آوری هستیم که باید برای این کار در ماه‌های آینده رایزنی‌های لازم صورت گیرد.

ساغری با اشاره به اینکه ما در استان ایلام برای انتخابات مجلس٬ دو حوزه شمال و جنوب خواهیم داشت، گفت: قرار بر این است که در هر حوزه انتخابیه دو نفر را معرفی کنیم. در هر یک از این حوزه‌ها نیز با تعدادی از صاحب‌نظران تصمیم‌گیری صورت می‌گیرد. اما هنوز به مصادیق نرسیده‌ایم.

وی با تشریح فضای استان ایلام برای انتخابات آتی گفت: در ایلام فضای همکاری بین نیروهای اصلاح‌طلب کاملا مشهود است. ما قبل از انتخابات در ستاد آقای روحانی بودیم هم‌اکنون هم تحت عنوان مجمع مشورتی توسعه استان‌ها نظرات مشورتی خود را به دولتمردان منتقل می‌کنیم.

ساغری با بیان اینکه شورای انتخاباتی استان ایلام از 29 نفر تشکیل شده، گفت: جلیلیان، نورالدین رحیمی، نقوی‌نژاد، مومنی، چراغی، همتی و امیدی از اعضای این شورای 29 نفره هستند.

رئیس شورای انتخاباتی اصلاح‌طلبان در استان ایلام در پاسخ به این سوال که این شورا تاکنون چند جلسه را با حضور کمیته راهبردی تهران برگزار کرده، گفت: بعد از انتخاب شورای استان ایلام ما دو هفته پیش یک جلسه با آقای موسوی لاری در تهران داشتیم و قرار شد برای جلسات آتی نیز‌ دعوت‌کننده کمیته راهبردی تهران باشد برای همین ما منتظر دعوت خواهیم ماند.

وی با بیان اینکه برای بررسی وضعیت انتخابات شورای استانی ایلام ماهانه یک جلسه برگزار می‌کند، گفت: هرچه به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نزدیک‌تر می‌شویم تعداد این جلسات در ماه بیشتر خواهد شد.

ساغری با اشاره به اینکه علاوه بر اعضای شورای استانی دو نفر نیز به عنوان رابطان استان با مرکز (تهران) انتخاب شده‌اند، گفت: آقایان حسن رستم‌زاده و داریوش قنبری این وظیفه را بر عهده دارند و هر پیامی که لازم باشد را از تهران به ما منتقل می‌کنند

رئیس شورای انتخاباتی اصلاح‌طلبان در استان ایلام در پایان پادآور شد: استان ایلام دارای بافت قبیله‌ای است. برای همین تاکنون از هر قبیله سه یا چهار نفر برای حضور در انتخابات مطرح شدند٬ اما هنوز این افراد به شکل رسمی معرفی نشدند و ما در حال شناسایی این مصادیق هستیم.

انتخابات اصلاح‌طلبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر