کد خبر: 283661 A

استاندار البرز بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های مهندسی و دانش‌بنیان البرز در احداث ساختمان و همچنین احداث ساختمان‌های سبز در این استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، سید حمید طهایی شامگاه شنبه در همایش شناسنامه فنی، ملکی و گزارش الکترونیک در باشگاه میلاد کرج گفت: احداث "ساختمان سبز" با انرژی صفر فعالیتی است که اگر مهندسان نیز به آن ورود کرده و از آن استفاده کنند، کارهای بسیار بزرگی در این حوزه می‌توان انجام داد.

وی در ادامه، با اشاره به اهمیت  مسئولیت و فعالیت مهندسان نظام مهندسی گفت: دولت تدبیر و امید در راستای برون‌سپاری خدمات فنی مهندسی ساختمان بنا دارد مدیریت و برنامه‌ریزی‌های راهبردی حوزه ساختمان و مسکن کشور را به مهندسان و کارشناسان فعال در این حوزه واسپاری کند.

استاندار البرز در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای علمی و پژوهشی استان، و با بیان اینکه خانه و ساختمان به عنوان یکی از مهمترین کالاهای سرمایه‌ای برای مردم در کشور محسوب می‌شود بر لزوم حمایت از ساخت بناهای مستحکم و کم انرژی بر، با بهره‌گیری از طرح‌های روز معماری دنیا تاکید کرد.

استاندار البرز ادامه داد: در این راستا با مدیریت سازمان نظام مهندسی و دستگاه‌های متولی بخش ساختمان می‌توان در این استان نوپا طرح های  مفید و ماندگاری را اجرا کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در شرایطی قرار داریم که نیاز داریم روی پای خودمان بایستیم و اقتصاد مقاومتی ایجاب می‌کند تا از نهایت امکانات استفاده کنیم و در این راستا مهندسان باید در بخش مصرف انرژی و آب، راهنما و کمک‌ کننده باشند و راهکار ارائه دهند.

سید حمید طهایی همایش شناسنامه فنی و ملکی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر