کد خبر: 283617 A

شریعتمداری با اشاره به قانون خروج از رکود تورمی؛

ایلنا: معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: بانک مرکزی باید سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولید و صنعتی را به هر میزانی، تامین کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بجنورد، محمد شریعتمداری، دیشب در نشست تخصصی ایرانیان مقیم خارج از کشور که در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد،افزود: براساس قانون خروج از رکود تورمی مصوب مجلس شورای اسلامی که از سوی دولت به بانک مرکزی ابلاغ شده، این بانک موظف به تامین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی است که قابلیت تولید دارند.

معاون اجرایی رئیس جمهوری از فساد به عنوان نمد پایه فعالیت‌های اقتصادی یاد کرد و گفت: اگرفساد اقتصادی دیده و برخورد نکنیم بی‌شک خائن به کشورهستیم، چرا که تولید در اقتصاد کشور منجر به اشتغال و رونق اقتصادی می‌شود.

وی با بیان اینکه در نشست با سرمایه‌گذاران می‌توان به نبض اقتصاد ایران و منطقه پی برد، گفت: در این جلسات، مشکلات مطرح شده توسط سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که با نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی افزود: با این وجود در دولت تدبیر وامید گام‌های خوبی برای توسعه اقتصاد کشور واز سرمایه‌گذار برداشته شده است.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: امروزه در فراز و فرود این بخش، مسائل سیاسی دخیل شده که باعث شده گاهی صنعت رو به رشد و گاهی نیز با وجود تحریم‌ها باعث شده اقتصاد ایران از نقطه مطلوب فاصله بگیرد.

وی تصریح کرد: اکنون در اکثر کشورها کنسولگری‌هایی برای همه ایرانیان وجود دارد که در امر صادرات و تسهیل مواد اولیه خود از کشورهای ساکن می‌توانند بهره ببرند.

معاون اجرایی رئیس جمهوری با اشاره به تصویب رایزنی‌های بازرگانی با سفارتخانه‌ها در مجلس، اظهار کرد: با این کار تسهیلات به نحو مطلوبی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

وی از سفارتخانه‌ها به عنوان مراکز سیاسی یاد کرد که در کنار آنها اقتصاد کشور باید از مسائل واردات بهره‌مند شود.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی می‌تواند از این فرصت برای واردات بهره ببرد.

شریعتمداری یاداور شد: امروز اتاق‌های بازرگانی نسبت به گذشته وضعیت مطلئوبی دارند، ولی باید برای وضعیت مطلوب در کشور مراکز بخش خصوصی  را در سفارتخانه‌ها ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: ما در 8 سال گذشته روند پرتنش در مسائل سیاسی و اقتصادی داشته‌ایم که این تحریم‌ها به سرمایه‌گذاران فشارهای بسیاری وارد کرده ولی اعلام می‌کنیم که در برابر این تحریم‌ها سر فرود نمی‌آوریم و و مقاومت می‌کنیم.

سرمایه گذاری سرمایه‌گذاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر