کد خبر: 282507 A

با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز؛

با آغاز پروژه عظیم مسیردهی و اصلاح میدان آذربایجان، امکان دسترسی به چهار مسیر بلوار شهید بابایی، اتوبان پاسداران، بلوار آذربایجان و بلوار ستارخان از طریق خطوط رفت و برگشت، فراهم خواهد شد.

با حضور شهردار تبریز و جمعی از اعضای شورای اسلای شهر تبریز عملیات اجرایی پروژه عظمیم میدان آذربایجان آغاز شد

به گزارش ایلنا، با آغاز پروژه عظیم مسیردهی و اصلاح میدان آذربایجان، امکان دسترسی به چهار مسیر بلوار شهید بابایی، اتوبان پاسداران، بلوار آذربایجان و بلوار ستارخان از طریق خطوط رفت و برگشت، فراهم خواهد شد.

این پروژه شامل سه رمپ «پاسداران-آذربایجان»، «بابایی-آذربایجان» و «آذربایجان-بابایی» در قالب مسیرهای طبقاتی و همچنین آکس عبور تراموا، عابر پیاده و دوچرخه در محدوده مرکزی میدان پیش‌بینی شده است

پروژه میدان آذربایجان، با 260 هزار مترمکعب حجم خاکبرداری، 32 هزار مترمربع بتن‌ریزی، 35 هزار تن آسفالت‌ریزی و 11 هزار مترحفاری شمع،  به عنوان یکی از کم‌نظیرترین حرکت‌های دوره‌های مختلف توسعه و عمران شهر تبریز، پس از بررسی‌ها و مطالعات ترافیکی و تاثیرات اجتماعی و فرهنگی، در دستور کار مجریان عمرانی شهرداری تبریز قرار گرفته است.

پیش‌بینی می‌شود تا دو سال آتی، اتمام عملیات اجرایی میدان آذربایجان نقش چشمگیر در کاهش تراکم ترافیکی شهر و صرفه جویی در وقت و هزینه شهروندان داشته باشد.

تبریز میدان آذربایجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر