کد خبر: 281846 A

فرماندار مرکز البرز:

ایلنا: فرماندار کرج، از برگزاری الکترونیکی دهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، محمد تقی ایرانی،امروز، در جلسه ستاد انتخابات این شهرستان گفت: در دهمین دوره انتخابات مجلس،"کرج" به همراه 8 شهر تهران،قم، کرمانشاه، شیراز، مشهد، اصفهان، اهواز و تبریز، علاوه بر استفاده از صندوق‌های سنتی رأی، از صندوق‌های الکترونیکی نیز استفاده شود.

وی، خاطر نشان کرد: برگزاری انتخابات الکترونیکی 25 فرآیند دارد، که 24 فرآیند آن محقق شده و فرآیند آخر تهیه صندوق‌های الکترونیکی به جای صندوق‌های فعلی سنتی‌ست که از سوی وزارت کشور در حال  پیگیری است.

ایرانی، گفت: بنابر تأکید رئیس جمهور، در ستاد انتخابات کشور مقرر شده است، تا در انتخابات از صندوق‌های رأی  شفافی که داخل آنها قابل رؤیت باشد، به جای صندوق‌های قبلی استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: برای احترام به شهروندان و جلوگیری از هرگونه شبهه و نگرانی، از افرادی که در انتخابات قبلی در مظان لغزش قرار داشته‌اند و ممکن است دچار لغزش و در نهایت بی‌اعتمادی مردم شوند،  استفاده نخواهیم کرد.

فرماندار کرج، با بیان اینکه مدیران و مسئولان شاغل دولتی استان، تا تاریخ 28 خرداد ماه، فرصت دارند استعفای خود را به صورت مکتوب به فرمانداری مرکز استان ارائه کنند بیان کرد: ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس از تاریخ ۲۸ آذر تا ۴ دی ماه سال‌جاری به مدت هفت روز در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری‌های مرکز حوزه‌های انتخابیه انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:  مطابق قانون انتخابات، به درخواست‌های کاندیداهایی که پس از موعد مقرر اقدام به استعفاء کنند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

انتخابات الکترونیکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر