کد خبر: 274360 A

امام جمعه کاشان:

نماینده ولی‌فقیه در کاشان گفت‌: حمله به یمن از سوی عربستان به جای سازش‌پذیر کردن یمنی‌ها، موجب پیدایش زلزله سیاسی در دربار و خاندان سلطنتی آل سعود شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: آل سعود می‌پنداشت این حملات وحشیانه موجب تسلیم انصارالله یمن می‌شود حال آنکه این حوادث، باعث بروز اختلافاتی میان سران آل سعود شده است.

وی تصریح کرد: حمله به یمن از سوی عربستان به جای سازش‌پذیر کردن یمنی‌ها، موجب پیدایش زلزله سیاسی در دربار و خاندان سلطنتی آل سعود شده است.

امام جمعه کاشان پادشاه سعودی از ترس وقوع شورش توسط گارد ملی شاهنشاهی تصمیم به جابجایی‌های گسترده گرفته است.

نمازی همچنین با یادآوری وضع وخیم کودکان و مجروحان یمنی در حملات رژیم آل سعود بیان داشت: 5 میلیون کودک یمنی به دلایلی نظیر مجروحیت، ضعف امکانات درمانی و یا سوء تغذیه در معرض تلف شدن هستند.

عضو خبرگان رهبری  در ادامه از تجزیه عراق به سه کشور به عنوان توطئه جدید آمریکا نام برد و گفت: در این توطئه که به تصویب کنگره آمریکا رسیده است عراق لبه سه کشور شیعیان، اهل سنت و کردها تجزیه می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان در خصوص علت طراحی این توطئه گفت: آمریکایی‌ها منتظر بودند دولت مرکزی عراق که در دست شیعیان و پیروان اهل بیت است توسط داعش سرنگون شوند اما مدت‌ها است که در حال نبرد و درگیری هستند و موفق به سرنگونی دولت مردمی عراق نشده‌اند.

نمازی همچنین از دستور رئیس کودتای مصر مبنی بر حذف آیات جهاد از قرآن و نیز برنامه تخریب ضریح‌های مطهر ائمه  شیعه از سوی گروه تروریستی داعش به عنوان سایر رویدادهای اخیر جهان اسلام یاد کرد.

عضو خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی، به ذکر فرازهایی بیانات معظم‌له در این دیدار پرداخت.

نمازی همچنین به دیدار هزاران نفر از کارگران زحمتکش را به مناسبت هفته کارگر با مقام معظم رهبری اشاره و برخی از دغدغه‌های معظم‌له را در خصوص تولید داخلی و ظرفیت درونی‌های کشور متذکر شد.

وی در ادامه با پاسداشت 12 اردیبهشت روز معلم، یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری را گرامی داشت و گفت: معلمان و اساتید در تولید علم حرف او را می‌زنند چراکه عزت و اقتدار ملی در گرو تلاش و فداکاری اساتید و معلمان است.

نمازی همچنین با تبریک 13 رجب سالروز میلاد حضرت مولی‌الموحدین امام علی(ع)، به تبیین جایگاه آن حضرت در دین مبین اسلام پرداخت.

وی روزهای 13، 14 و 15 ماه رجب به عنوان ایام‌البیض را فرصت مناسبی برای خودسازی و تهذیب نفس قلمداد کرد و حفظ این شرایط روحی و معنوی را پس از ایام عتکاف بسیار مهم‌تر و دشوارتر دانست.

 

زلزله عربستان کودکان ولی فقیه یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر