کد خبر: 272456 A

رئیس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران زنجان:

رئیس شورای عالی استان‌ها، گفت: طبق قانون این شورا به عنوان دستگاه نظارتی عمل می‌کند و تاکنون موادری در سطح کشور وجود نداشته که در این خصوص نظارت نداشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، غلامرضا بصیری‌پور، رئیس شورای عالی استان‌ها ظهر امروز پنج شنبه (۳ اردیبهشت) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تمام مواردی که در کشور رخ می‌دهد دستگاه‌های نظارتی متعددی وجود دارد.

بصیری‌پور، با اشاره به اینکه شورای عالی استان‌ها مسئولیت نظارت بر شورای شهرستان‌ها دارد، گفت: قانونگذاری و نظارت از وظایف این شوراست.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ۳۵ هزار شورای روستایی در کشور وجود دارد، گفت: طبق قانون این شورا به عنوان دستگاه نظارتی عمل می‌کند و تاکنون موادری در سطح کشور وجود نداشته که در این خصوص نظارت نداشته باشیم.

بصیری‌پور با اشاره به اینکه در کمیسیون‌های شورای عالی استان‌ها بودجه کل کشور بررسی شده است، افزود: ما نقطه نظرات خود را ارائه کرده‌ایم.

این مقام مسئول رضایت مردم را اصل مهم در خدمت گذاری عنوان و تصریح کرد: انتظارات مردم با شورا با اختیارات فاصله دارد و عدم شفاف سازی زمینه بی‌اعتمادی مردم به شورا‌ها را موجب شده است.

وی با اشاره به اینکه شفاف سازی در سطح کشور و جلوگیری از تخلفات برخی از شورا‌ها از ذهنیت منفی مردم می‌کاهد، افزود: آسیب‌شناسی مسائلی که ذهنیت مردم را نسبت به شورا منفی کرده است مهم است.

وی یکی از ایرادات شورای شهر را ضعف در ارائه طرح عنوان کرد و گفت: بایستی طرح‌ها را به افراد متخصص بسپاریم.

بصیری‌پور تعامل شورا با دولت و مجلس را متذکر شد و گفت: برخی از گروه‌ها شورا باور نیستند و اگر طرحی را به دولت ارائه کنیم و نتیجه‌ای هم در بر نداشته باشد نباید خسته شویم.

وی درپایان بر حل اختلافات شورای شهر با شهرداری‌ها تاکید کرد و افزود: با راه اندازی کمیته انطباق با حضور حقوقدانان بسیاری از اختلافات مرتفع می‌شود.

شورا های اسلامی زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر