کد خبر: 272452 A

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به ظرفیت‌های بندر انزلی گفت: منطقه آزاد انزلی می‌تواند به هاب ارتباطی دریای خزر تبدیل شود.

به گزارش ایلنا، به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس، با اشاره به نگاه رییس جمهوری و دولت برای تبدیل این منطقه به هاب ارتباطی افزود: این موضوع، نشان‌دهنده ظرفیت‌های بی‌بدیل این منطقه و استان گیلان در عرصه ترانزیت و بازرگانی بین المللی است.

وی، حضور ریس جمهور و برگزاری اجلاس اتاقهای بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر بیانگر نقش فزاینده منطقه آزاد انزلی در عرصه اقتصاد ملی و بین المللی دانست.

نماینده مردم رشت در مجلیس، بیان کرد: طی دو سال اخیر این منطقه روند قابل قبولی را در تکمیل پروژه‌های عمرانی، فعال سازی کریدورهای بین المللی و انجام وظایف خود در زمینه خدمات رسانی به سرمایه گذاران انجام داده و میزبانی از فعالین اقتصادی کشورهای حاشیه دریای خزر در قالب همایش اجلاس اتاقهای بازرگانی، گام موثری برای عملیاتی ساختن پتانسیل‌های بین المللی منطقه آزاد انزلی است.

وی برگزاری این اجلاس بین المللی را فرصت مناسبی برای آشنایی بیشتر سرمایه گذاران کشورهای عضو، با توانمندیهای استان در حوزه‌های مختلف ارزیابی کرد و گفت: توسعه همکاریهای بخش خصوصی ایران با ساحل نشینان خزر، با مرکزیت منطقه آزاد انزلی و گیلان، بر نقش موثر استان در معادلات اقتصادی-تجاری کشور در حوزه قفقاز و آسیای میانه می‌افزاید.

بندر انزلی هاب ارتباطی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر