کد خبر: 272209 A

فرماندار شهرستان دیواندره:

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: تربیت انسان‌های اندیشمند با ایجاد فضای مناسب فراهم می‌شود.

به گزارش ایلنا، بهرام فاتحی در جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان گفت: مدرسه جایگاه فکری جامعه است و فکرهای بزرگ منشاء تحول در جامعه هستند که با برنامه ریزی در بحث آموزش و تربیت نیروی انسانی می‌توان جامعه را از فقر و بسیاری از معضلات اجتماعی نجات دهد.

وی خیرین مدرسه ساز را نیروی انسانی اندیشمند توصیف کرد و افزود: بیشتر اتفاقاتی که در جامعه می‌افتد منشاء آن از آموزش و پرورش و مدرسه است و همه ما مدیون معلمانی هستیم که با آموزش صحیح میراث گذشته و افق آینده را برای همه روشن کردند.

فاتحی با بیان اینکه ۴۰ درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته و یا در حال ساخت است اظهار داشت: در سال۹۳ ساخت پنج مدرسه خیر ساز در شهرستان آغاز شد که چهار مدرسه آن توسط خیرین و مردم شهرستان در حال ساخت است.

وی تصریح کرد: تاکید پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) به فراگیری علم نشان از اهمیت آن دارد زیرا توسعه و پیشرفت هر جامعه در گرو علم و سواد مردم آنجامعه است.

فرماندار شهرستان دیواندره در ادامه تاکید کرد: فراهم نمودن بستر مناسب و کمک به توسعه مدارس وظیفه تک تک افراد جامعه است و باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

شایان ذکر است در این مراسم ۱۵میلیون تومان کمک نقدی و ۶۰میلیون تومان کمک غیر نقدی توسط خیرین جهت کمک به احداث و بازسازی مدارس تعهد شد.

آموزش و پرورش توسعه و پیشرفت جامعه مدرسه پیامبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر