سرخط خبرها:
کد خبر: 269991 A

در سال گذشته؛

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: سرانه پرداخت صدقه هر نفر در استان اصفهان در سال گذشته بیش از 4 هزار و 600 تومان بوده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد استان اصفهان، مهدی مجلس‌آرا با اشاره به اینکه 96 هزار و 116 خانوار در قالب 188 هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد استان اصفهان هستند، اظهار کرد: ایتام 45 درصد، خانواده مطلقه 12 درصد، از کار افتاده سرپرست 32 درصد، زنان سرپرست خانواده 59 درصد، زندانیان سه درصد و بیماران صعب‌العلاج دو درصد مددجویان کمیته امداد استان اصفهان را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه حدود 7 هزار نفر در سال گذشته از تحت پوشش کمیته امداد اصفهان خارج شده‌اند، افزود: در حال حاضر بیش از هشت هزار یتیم در استان اصفهان وجود دارد که 42 هزار حامی نیکوکار از این ایتام حمایت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان تصریح کرد: سال گذشته 14 میلیارد و 967 میلیون تومان از سوی حامیان به ایتام زیر 18 سال اصفهان کمک شده است.

وی در ادامه صحبت‌های خود به میزان سرانه صدقات هر نفر اصفهانی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: هر شهروند اصفهانی 4 هزار و 487 تومان در سال گذشته صدقه پرداخت کرده است.

مجلس‌آرا سرانه پرداخت صدقه در استان اصفهان را 4 هزار و 667 تومان عنوان و بیان کرد: هر شهروند نطنزی با 8 هزار و 226 تومان بالاترین میزان صدقه را در استان پرداخت کرده است.

وی اضافه کرد: 42 هزار و 500 حامی از 8 هزار و 248 یتیم تحت پوشش کمیته امداد حمایت می‌کنند که این حامیان در سال 93 مبلغ 14 میلیارد و 960میلیون تومان به حساب ایتام واریز کرده‌اند.

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه در هر ماه 6 میلیارد تومان مستمری به حساب 96 هزار خانواده واریز می‌شود، گفت: به طور میانگین به هر یتیم در سال یک میلیون و 800 هزار تومان کمک پرداخت می‌شود یعنی در ماه نزدیک به 150 هزار تومان دریافتی هر یتیم است.

وی با بیان اینکه برای هر یتیم بین چهار تا پنج حامی وجود دارد، تاکید کرد: خیّران کمتر زیر بار حمایت از زنان و کودکان خانواده مطلقه یا خانواده‌ای که سرپرست خانواده در زندان به سر می‌برد، می‌روند و بیشتر داوطلب حمایت از کودکان یتیم هستند.

کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر