کد خبر: 269965 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از 7 هزار و 600میلیارد ریالی در حوزه صنعت گیلان در سال گذشته، از افزایش 13 درصدی میزان سرمایه‌گذاری صنعتی در این استان در مقایسه با سال 92 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علی منتظری امروز در جلسه صنعت و معدن گیلان با اشاره به رشد میزان سرمایه‌گذاری‌های صنعتی در این استان اظهار کرد: در سال گذشته 147 فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی در گیلان صادر شده است.

وی گفت: مجموع سرمایه‌گذاری‌های مذکور بیش از هفت هزار و 600 میلیارد ریال بوده که  4 هزار و 808 نفر نیز به صورت مستقیم در آنها مشغول به کار شده‌اند.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در این مدت صنایع غذایی و آشامیدنی‌ها، محصولات فلزی و ماشین آلات و تجهیزات، محصولات لاستیکی و پلاستیکی، صنایع چوبی وسلولزی بیشترین تعداد پروانه‌های بهره‌برداری را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه بیشترین سهم سرمایه‌گذاری‌های صنعتی مربوط به ساخت محصولات فلزی با بیش از 3 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بوده‌است، ادامه داد: محصولات غذایی و آشامیدنی نیز  با بیش از هزار میلیارد ریال، تولید منسوجات با 788میلیارد ریال، صنایع چوب با 753 میلیارد ریال و ماشین آلات و دستگاه‌های برقی با 750میلیارد ریال از دیگر این سرمایه‌گذاری‌های صنعتی را شامل می‌شوند.

منتظری خاطر نشان کرد: از مجموع 147 فقره پروانه بهره‌برداری، محصولات غذایی و آشامیدنی، ماشین آلات و دستگاه‌های برقی و محصولات فلزی به ترتیب بیشترین آمار ایجاد اشتغال را به خود اختصاص داده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به صدور 332 فقره جواز تأسیس صنعتی در گیلان درطول سال گذشته تصریح کرد: این میزان جواز تأسیس با پیش بینی سرمایه‌گذاری بیش از 13 هزار میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 6 هزار و 500 نفر صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، عمده‌ترین میزان سهم جواز تأسیس صنعتی را به ترتیب شامل محصولات غذایی و آشامیدنی، محصولات لاستیکی و پلاستیکی، صنایع چوبی، محصولات فلزی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات عنوان کرد.

وی با اشاره به رشد 22 درصدی در صدور جواز طرح توسعه صنعتی در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال 92 اظهار کرد: در سال گذشته  44 مجوز طرح توسعه صنعتی در گیلان صادر شد.

منتظری افزود: این در حالی است که در سال گذشته 36 فقره جواز طرح توسعه صنعتی صادر شده بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود با سرمایه‌گذاری 3 هزار میلیارد ریالی در اجرای این طرح‌های صنعتی برای بیش از یک هزار و 800 نفر اشتغال جدید ایجاد شود.

  

اشتغال رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت سرمایه گذاری صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر