کد خبر: 260852 A

مسئولان علوم پزشکی اصفهان مطرح می کنند:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ،از بسیج نوروزی بهداشت محیط و سلامت مواد غذایی برای بازدید و نظارت از اماکن عمومی و رستوران ها خبر داد وگفت: این طرح از 15 اسفند آغاز شده و تا 15 فروردین ادامه دارد

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان ، غلامحسین صدری؛ با اشاره به اینکه مردم می‌توانند شکایت خود در این زمینه را به شماره 1490 گزارش دهند، افزود: در اجرای این طرح تاکنون یکصد واحد صنفی متخلف در استان تعطیل شده است.

 وی ادامه داد: 40 مرکز بهداشتی درمانی به صورت شبانه روزی در شهرستان‌های استان اصفهان در روزهای نوروز فعال است.

وی با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در روستاها فراهم شده است، اظهارداشت: در تعطیلات نوروزی نوزادان سه تا پنج روز که برای غربالگری سلامت باید آزمایش خون بدهند در شهر اصفهان به دو مرکز بهداشتی شهید فدایی و ابن سینا مراجعه کنند.

وی بابیان اینکه در روزهای تعطیل واکسیناسیون انجام نمی شود، گفت: شبکه‌های بهداشتی درمانی استان برای مواردی مانند واکسیناسیون هاری و حیوان گزیدگی آمادگی دارند که این خدمات در شهر اصفهان در مرکز ابن سینا ارائه می‌شود.

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه به طور قطع با کمبود دارو مواجه می شویم، گفت: ذخیره‌های لازم برای بیمارستان‌ها و بیماری‌های خاص در نظر گرفته شده است.

محمد جعفری انارکی افزود: در تعطیلات نوروز تیم های نظارتی این معاونت نظارت کافی بر روی صنایع تولیدی غذایی دارند.

 

دانشگاه علوم پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر