کد خبر: 260828 A

مدیرکارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون استان اصفهان:

مدیرکارآفرینی واشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: دریافت وجه خارج از دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت تعاون از مراجعان به کاریابی‌ها خلاف قوانین است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان ، سیف الله علیخانی؛ با اشاره به نقش کاریابی‌ها در ایجاد اشتغال استان گفت: قانونمند کردن فعالیت کاریابی‌ها و نظارت جدی بر فرایند عملکرد آنها از برنامه‌های مهم سال 94 است.

وی دردیدار با مدیران مؤسسات مشاوره شغلی و کاربردی غیردولتی استان افزود: برای ایجاد تحول در ارائه خدمات به جویندگان کار و بازار کار برنامه‌ریزی مدونی در سطح استان نیاز است.

وی ضمن تاکید برضرورت انسجام و همبستگی بین کاریابی‌ها خواستار پرهیز از رقابت ناسالم و ایجاد تعامل از کلیه کاریابی‌ها شد.

مدیرکارآفرینی واشتغال اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: کاریابی ها نباید صرفا به منابع درآمدی ناشی ازتخفیف سهم بیمه کارفرما اکتفا کنند و با گسترش فعالیت خود و از طریق راه  های جدید لازم است عملکرد خود را بهبود بخشند.

علیخانی همچنین گفت: دریافت وجه خارج از دستورالعمل های ابلاغی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از مراجعین به کاریابی ها خلاف قوانین است و این اداره کل با هر موردی در این زمینه برخورد خواهد کرد.

در این جلسه مدیران کاریابی ضمن بیان انتظارات و توقعات خود، حمایت جدی خود از سیاست‌ها و برنامه‌های دولت برای اشتغالزایی را اعلام نموده و خواستار برگزاری نشست ‌های مستمر جهت بهبود عملکرد کاریابی‌های غیردولتی و آموزش‌های مدنظر مدیران کاریابی‌ها و پرسنل آنها شدند.

 

 

اداره کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر