کد خبر: 260779 A

استاندار اصفهان :

استاندار اصفهان گفت: رابطه مستقیمی بین رشد و توسعه‌ مستمر کشور با تحول در نظام اداری - اجرایی وجود دارد به حدی است که توسعه‌ یافتگی همه جانبه کشور بدون اصلاح و تحول در نظام اداری و اجرایی غیرممکن است.

به گزارش ایلنا از اصفهان،  رسول زرگرپور در هفدهمین جشنواره شهیدرجایی اصفهان، افزود: همکاری خوب این دستگاه‌ها باعث خلق حماسه بزرگ استقبال از رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به اصفهان شد.

زرگرپور افزود: این استقبال نشان داد که مردم استان با بلوغ سیاسی بالا و درک زمان و موقعیت و بر اساس فرمایشات امام راحل(ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر حمایت و پشتیبانی از دولت آن استقبال باشکوه را برگزار کردند.

وی با بیان اینکه استقبال گسترده مردم از رئیس جمهور در واقع حمایت مجدد مردم از منویات رهبری و مانور قدرت دولت جمهوری اسلامی ایران بود، یادآور شد : این استقبال در سطح کشور نمونه بود به گونه‌ای که معاون رئیس جمهور در پیامی از مردم فهیم استان تقدیر و تشکر کرد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام گرفته، رابطه مستقیمی بین رشد و توسعه‌ مستمر کشور با تحول در نظام اداری - اجرایی وجود دارد، افزود: این پیوستگی و همبستگی به حدی است که توسعه‌یافتگی همه جانبه کشور بدون اصلاح و تحول در نظام اداری و اجرایی غیرممکن است.

زرگرپور افزود: بر اساس و مبتنی بر سیاست‌های 26 گانه ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه  تحول اداری و رویکرد دولت تدبیر و امید در ابعاد سیاسی، اقتصادی و بخصوص تحول و اصلاح در مدیریت و نظام اداری تلاش شده موانع توسعه یافتگی همه جانبه و پکپارچه  کشور برداشته شود و فرایند بهبود عملکرد نظام اداری، اجرایی کلید خورده و حرکت روبه رشدی را نهادینه سازد.

استاندار اصفهان یادآور شد: مجموعه برنامه‌های دولت یازدهم برای اصلاح نظام اداری توسط رئیس جمهور ابلاغ و مبنای عمل مدیریت استان قرارگرفته است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه رویکرد استراتژیک دولت یازدهم در قالب نقشه راه اصلاح نظام مدیریت و اداری کشور تدوین شده، افزود: بر آن اساس 8 برنامه  تحول اداری بعنوان سطح تاکتیکی و در سطح اجرایی با عنوان 30 برنامه در 50 دستگاه، اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه فرایند ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اداری – اجرایی استان مبنایی برای سنجش میزان پیشرفت برنامه‌های دولت در تحول اداری است، اظهار داشت: این فرایند بر مینای مجموعه شاخص‌های عمومی و اختصاصی برای سال 1392 " سال استقرار دولت یازدهم" در استان اصفهان برای حدود 65 دستگاه اجرایی صورت گرفته است.

استاندار اصفهان با اشاره به نتایج این فرایند، تصریح کرد: بررسی‌های انجام شده از نتایج این فرایند مبین آن است که علیرغم نقاط مثبت و قابل توجه در عملکرد نظام اداری، ضرورت استمرار و اجرای برنامه‌های تحول اداری بیش از پیش وجود دارد.

زرگرپور با اشاره به اینکه تهدیدهای قابل توجهی عملکرد کارآمد و موثر نظام اجرایی را به مخاطره می‌اندازد، تصریح کرد: مهمترین این تهدیدها عدم دستیابی به شرایط تعامل پویا و مستمر با اقتصاد جهانی بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه افزود: وجود نیروهای انسانی قابل و کارآمد در نظام اداری به عنوان نقاط قوت آن و عزم ملی بوجود آمده ناشی از فرصت‌های ایجاد شده توسط سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رویکرد دولت تدبیر و امید زمینه غلبه بر نقاط ضعف اداری را بیش از پیش فراهم آورده است.

 

 

استان اصفهان اصفهان اقتصاد اقتصاد مقاومتی امام راحل دولت جمهوری اسلامی ایران شاخص معاون رئیس جمهور مقام معظم رهبری منویات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر