کد خبر: 260762 A

مدیر کمیته امداد آمل، مجموع زکات جمع‌آوری شده در این شهرستان را مبلغ ۲۷ میلیارد و ۶۸۰ میلیوت ریال عنوان کرد.

به گزارش  ایلنا از آمل ، به نقل از  روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره)آمل، رمضان علی‌پور با اشاره به جمع‌آوری زکات در این شهرستان بیان کرد: زکات یکی از موارد مهمی بوده که در قرآن کریم و احادیث به پرداخت آن برای دستگیری به مردم و آبادانی جامعه تاکید شده است.

وی افزود: معمولا در این شهرستان مواردی که به آن زکات واجب تعلق گیرد وجود ندارد و مردم زکات مستحبه نظیر زکات مرکبات را به نیازمندان اختصاص می‌دهند.
 
علی‌پور با اعلام اینکه در بخش زکات شهرستان آمل در سطح مازندران از شهرهای شاخص است، گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری از سوی مردم خیراندیش و نیکوکار این شهرستان مبلغ ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال زکات حمایتی جمع‌آوری شد که برای نیازمندان هزینه می‌شود.
 
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)آمل با تاکید بر اینکه باید همه‌مان در راستای کاهش فقر در جامعه و فقرزدایی دست به دست هم دهیم تا گره‌ای از کار خانواده‌های نیازمند و محروم باز شود، ادامه داد: میزان زکات پروژه‌ای هم طی 11 ماه گذشته در این شهرستان مبلغ ۲۴ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال بوده است.
 
علی‌پور مجموع زکات جمع‌آوری شده در این شهرستان را مبلغ ۲۷ میلیارد و ۶۸۰ میلیوت ریال دانست و متذکر شد: زکات پروژه‌ای شامل ساخت مساجد، ساخت خانه عالم، تکایا، زینبیه، ابوالفضلی و پل ارتباطی بوده است.
 
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)آمل گفت: زکات حمایتی هم در زمینه تهیه سبد کالا نیازمندان که در همان منطقه توزیع می‌شود، ساخت سرویس بهداشتی، حمام، تکمیل و بهسازی ساختمان است.
 
وی با تاکید بر برگزاری هفته اکرام فاطمی و شور نیکوکاری در آستانه آغاز سال نو شمسی در این شهرستان ابرازکرد: در این شهرستان 30 پایگاه ثابت و سیار آمل برپا شده که 25 پایگاه این جشن ثابت و پنج پایگاه سیار بودند تا به امر جمع‌آوری کمک‌های مردمی پرداختند.
 
علی‌پور با اشاره به اینکه هفته احسان و نیکوکاری از نهم تا پانزدهم اسفند ماه امسال به همراه نواختن زنگ جشن نیکوکاری در سطح مدارس این شهرستان برگزار شد، گفت: این امر با همکاری فرمانداری ویژه آمل، اداره آموزش و پرورش، نیروی مقاومت بسیج و پایگاه‌های بسیج محلات این شهرستان برگزار شد.
اداره آموزش و پرورش بسیج جامعه جشن نیکوکاری خانواده روابط عمومی فقر کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی هفته احسان و نیکوکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر