کد خبر: 260738 A

با صدور بیانیه‌ای؛

جامعه اساتید حوزه علمیه استان فارس با صدور و انتشار بیانیه‌ای از مواضع نماینده ولی فقیه در استان فارس دفاع و حمایت و اهانت به آیت‌الله ایمانی را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا از شیراز و به نقل از روابط عموی جامعه اساتیدحوزه علمیه استان فارس ، دراین  بیانیه آمده است:

با کمال تعجب و تاسف در پی پیش آمدی نامطلوب و نازیبا برای یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شیراز و برخورد نادرست گروهی ناشناس با وی، شاهد اهانت‌های گسترده و هتاکی‌های بی سابقه وی علیه نماینده معظم ولی فقیه در فارس و امام جمعه محبوب شیراز حضرت آیت الله ایمانی بودیم، آن هم توسط شخصی که به فرزندی متفکر شهید آیت الله مطهری رضوان الله علیه، مباهات می‌کند و نمایندگی مردم شریف را یدک می‌کشد، مردمی که برای عالمان خود احترام قائلند و هتاکی به ساحت آنان را بر نمی‌تابند.

آنان که با خلق و خوی شهید والامقام مطهری آشنا هستند خوب می‌دانند آن عالم بصیر حتی نسبت به کمونیست‌ها و گروه‌های معاند هم کمترین اهانتی روا نمی‌داشت.

اعتراض این نماینده به سخنان آیت‌الله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه شیراز است، در حالی که اگر ایشان دقت می‌کردند متوجه می‌شدند که روی سخن در این خطبه‌ها، نه به وی، بلکه به کسانی است که به منظور دست‌یابی به مقاصد شوم سیاسی و گروهی، زمینه این مشکلات را فراهم می‌آورند و از امثال این نماینده به عنوان وسیله استفاده می‌کنند.

برای شخصی که جایگاهی دارد و به عالمی بزرگ منتسب است بسیار ضروری است در مورد ماهیت و اهداف دعوت کنندگان از خود، تامل و درنگ بیشتر کند و قبل از هرگونه اقدام با دلسوزان مردم مشورت نماید و بر این تصور نباشد که مستمعان او لزوما طرفدار و دوسدار آن هستند و به عشق او کف می‌زنند و هورا می‌کشند.

جامعه اساتید حوزه‌ علمیه فارس، ضمن مردود دانستن تعرض و حمله فیزیکی به این نماینده مجلس، اهانت‌ها و گستاخی‌های وی نسبت به معظم له را محکوم کرده، رسیدگی قانونی و همه جانبه به این مسئله را خواستار است.

از مسئولان محترم دانشگاه شیراز هم می‌خواهیم اجازه ندهند فضای مقدس دانشگاه جولان‌گاه افراط گرایان نشان‌دار سیاسی شود، افراطیونی که با اقدامات یک طرفه خود آرامش دانشگاه را به هم می‌زنند و به شعار اعتدال‌گرایی رییس محترم جمهور دهن کجی می‌کنند.

 

آیت الله ایمانی-علی مطهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر