کد خبر: 260726 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه یأس اجتماعی موجب یأس در حوزه فرهنگی می‌شود، افزود: جامعه با امید بر این یاس‌های فرهنگی و اجتماعی غلبه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا ار رشت،  فیروز فاضلی ‌در آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره نظم، امنیت و رسانه در فرماندهی انتظامی گیلان با تاکید بر اینکه امنیت و رسانه به هم پیوستگی و هم افزایی دارند، اظهارکرد: در افق چشم انداز 1404، کشور ما در منطقه از مشخصه‌ وجود امنیت سیاسی، اجتماعی و قضایی برخوردار خواهد شد.

وی با بیان اینکه امنیت بدون دغدغه کارکردن است، افزود: فرد در سایه امنیت در محیطی آزاد، کمال و رشد پیدا می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تقسیم امنیت به درونی و بیرونی تصریح کرد: امنیت بیرونی همان انضباط بیرونی و امنیت درونی احساس امنیتی است که کمال آفرین می‌شود.

وی با بیان اینکه پارامترهای امنیت باید مطابق با سرزمین باشد، تصریح کرد: نخستین مشخصه سرزمین ما در طول تاریخ چندپارگی فرهنگی بوده که با عواملی همچون دین اسلام و زبان فارسی اتحاد فرهنگی گرفته است.

فاضلی با بیان اینکه یأس اجتماعی موجب یأس در حوزه فرهنگی می‌شود، افزود: جامعه با امید بر این یاس های فرهنگی و اجتماعی غلبه می کند.

وی با تاکید بر اینکه باید راه‌های ایجاد امنیت پایدار را آموخت، تاکید کرد: مهمترین مسئله برای امنیت پایدار تمرکز زدایی، واگذاری امور به مردم و جلب مشارکت حداکثری است.

این مسئول، حوزه فرهنگی و آموزش را رکن مهم در ایجاد امنیت دانست و خاطرنشان کرد: جامعه هدف همواره باید مشخص باشد تا بتوان ارزش‌ها را درونی کرد.

وی از نوجوانان و جوانان در عرصه کنونی به عنوان یک هدف یاد کرد.

فاضلی  در ادامه با اشاره به نقش مطبوعات در ایجاد امنیت تصریح کرد: شکل دهی به افکار عمومی، هدایت و جهت دهی به مردم و تصویرسازی ذهنی در مردم توسط رسانه‌ها صورت می‌گیرد.

وی با تصریح اینکه همه ما نیازمند احساس امنیت هستیم، اذعان کرد : این احساس امنیت باید توسط نخبگان و مسئولان در مردم ایجاد شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه هیچ کشوری در منطقه امنیت جمهوری اسلامی ایران را ندارد، افزود: باید این امنیت را برای افراد جامعه درونی کنیم و این دورنی کردن نیازمند قلم اصحاب رسانه است.

جامعه دین رسانه رشد فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی و اجتماعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نخبگان اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر