کد خبر: 259706 A

شهردار شیراز تاکید کرد:

شهردار شیراز گفت: آموزش مداوم و مستمر، اساسی‌ترین اصل برای نیروهای آتش‌نشانی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز،علیرضا پاک‌فطرت  که پیش ازظهر امروزدر حاشیه بازدید از روند آموزش پرسنل آتش‌نشانی های استان فارس سخن می گفت ،با تاکید براینکه سازمان آتش‌نشانی نیازمند نیروهای چابک به لحاظ فیزیک بدنی و هوشمند به‌لحاظ ذهنی و فکری است، افزود: نباید تاثیر آموزش‌ها بر ارتقای توانمندی‌های جسمی و ذهنی را نادیده گرفت.

وی لزوم استفاده مطلوب از تجارب آتش‌نشانان را یادآور شد و گفت: آتش‌نشان همواره جان خود را کف دست گرفته و برای جلوگیری از وارد شدن زیان جسمی و مالی به شهروندان، آماده خدمت است؛ بنابراین معتقد هستم یک نیروی آتش‌نشان خوب نمی‌تواند نسبت به مسائل شهر و مدیریت شهری بی‌تفاوت باشد.

پاک فطرت  با یادآوری اینکه آتش‌نشانان در مرکز خطرات و سوانح قرار داشته و دارند، یاد و خاطره سه نیروی آتش‌نشانی شیراز که سال گذشته در حادثه برمشور، جان باختند را گرامی داشت و گفت: امسال با تمهیدات اندیشیده شده و با همکاری خوب ارتش، نیروهای آتش‌نشانی آموزش خوبی را طی کردند.

شهردار شیراز گفت: مهمترین رکن در ارتقای توان آتش‌نشانی، نیروی انسانی و بعد از آن تجهیزات است که بحمدالله شهرداری شیراز امکانات مناسبی را در این زمینه تأمین کرده است.

علیرضا پاک‌فطرت بر لزوم انجام ارزیابی کامل از نیروهای تحت آموزش آتش‌نشانی تاکید و تصریح کرد: شیراز و فارس از نقاط حادثه خیز کشور محسوب می‌شوند، لذا باید نیروهای آتش‌نشانی توانمند، آماده و هوشیاری داشته باشد که بتواند در کاهش تلفات جانی و مالی تاثیرگذار باشند

شهردارشیراز-علیرضا پاک فطرت-آتش نشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر