کد خبر: 258065 A

امام جمعه کاشان:

نماینده ولی‌فقیه در کاشان با اشاره به اصرار آمریکایی‌ها بر یک توافق کلی در مذاکرات هسته‌ای گفت: مصوبه و توافقی در مذاکرات هسته‌ای مورد تأیید ملت ایران است که توافق بر کلیات همراه با جزییات و رفع همه تحریم‌ها در آن باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان « آیت‌الله عبدالنبی نمازی»  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با اشاره به مذاکرات ایران و گروه 1+5 در هفته گذشته اظهار کرد: با وجود آنکه مقامات رسانه‌ای نسبت به موفقیت مذاکرات ابراز خوشبینی کرده‌اند اما مقامات واشنگتن همچنان در سخنان خود اصرار بر یک توافق کلی و باقی ماندن تحریم‌ها به حال خود با تعیین مهلت 10 ساله دارند.

وی با یادآوری موضع تیم مذاکره‌ کننده کشورمان با پیروی از تدابیر مقام معظم رهبری و خواست صریح ملت ایران تأکید کرد:  مصوبه و توافقی در مذاکرات هسته‌ای مورد تأیید ملت ایران است که توافق بر کلیات همراه با جزییات و رفع همه تحریم‌ها در آن باشد.

امام جمعه کاشان همچنین سخنرانی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا را با هدف تأثیرگذاری در روند مذاکرات دانست و گفت: این اقدام نتانیاهو با بی‌اعتنایی مقامات ارشد کاخ سفید مواجه شد که نشانه آن عدم حضور این چهره‌های سیاسی در سخنرانی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره بود.

نمازی همچنین تحریم سخنرانی نتانیاهو از سوی 60 تا 70 نماینده دموکرات را یادآور شد و افزود: این در حالی است که حتی اوباما رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی، سخنان نتانیاهو را فاقد نکته جدید دانست.

وی در ادامه خطبه‌ها با اشاره به عملیات گسترده آزادسازی شهر تکریت در هفته گذشته توسط ارتش عراق با کمک نیروهای مردمی عنوان کرد: پس از 9 ماه که این منطقه در محاصره تروریست‌های داعش بود عملیات وسیعی آغاز شد و بیش از یک‌هزار نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و تعدادی از فرماندهان ارشد این گروه تروریستی به دلیل فرار از جنگ اعدام شدند.

امام جمعه کاشان همچنین، بازگشت تدریجی تروریست‌های داعشی به آمریکا و اروپا را موجب نگرانی مقامات غربی دانست و بیان داشت: نگرانی مقامات اروپایی و آمریکایی به آن علت است که این افراد می‌توانند امنیت کشورهای غربی را تحت تأثیر اقدامات تروریستی خود قرار دهند.

نمازی در ادامه توطئه مشترک آمریکا و شیوخ حوزه خلیج فارس در خصوص مصادره انقلاب اسلامی مردم یمن و تجزیه این کشور را متذکر شد و گفت: این در حالی است که آگاهی انقلابیون یمن و مقاومت انصارالله این کشور در برابر توطئه‌ها مهم‌ترین احزاب یمنی را به سمت و سوی انقلابیون هدایت می‌کند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه، به ذکر نکاتی از سیره زندگانی و نحوه شهادت این بانوی بزرگوار پرداخت و تقارن ایام فاطمیه دوم با عید نوروز را یادآور شد و تصریح کرد: در این میان نباید حریم ایام فاطمیه شکسته شود و مردم ولایت‌مدار به خصوص جوانان و بانوان گرامی باید حرمت این ایام را حفظ کنند.

نمازی، رعایت حجاب و عفاف، رعایت آداب و اخلاق اسلامی در روابط خانوادگی، فراهم کردن نیازمندی‌های شب عید برای مردم، کنترل و نظارت بر بازار و قیمت‌ها و پرهیز رسانه‌ ملی از نمایش تبلیغات مختلفی که موجب آزار خانواده‌های مستضعف می‌شود را از جمله موارد مهم در مسئله عید نوروز دانست.

اخلاق ایران جنگ عراق کنترل و نظارت گروه ۱ ۵ مذاکرات هسته ای مقام معظم رهبری ملت ایران نتانیاهو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر