کد خبر: 258036 A

امام جمعه ابوزیدآباد:

امام جمعه ابوزیدآباد گفت: خطبه حضرت زهرا (س) در مسجد النبی از خطبه‌های معتبر است که شیعه و سنی در کناب خود نقل کردند و اهل بیت (ع) نیز به آن توجهی خاص نشان می‌دادند و آن را حفظ می‌کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران وبیدگل «حجت الاسلام حسن مفرح‌زاده» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، ضمن تسلیت روزهای سیزده، چهارده و پانزدهم جمادی الاولی و ایام شهادت حضرت زهرای مرضیه (س)، این ایام را به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان (عج)، مراجع تقلید و مقام معظم رهبیری (مدظله العالی) و تمام سوگواران آن حضرت تسلیت گفت و دراین رابطه اظهار داشت: از همه هیئات مذهبی شهر که امروز با حرکت دسته جمعی خود فضای شهر را فاطمی کردند تشکر می‌کنیم.

وی خطبهٔ حضرت زهرا (س) را خطبه‌ای جامع و غرا دانست که آن حضرت پیرامون مسائل توحید، نبوت و قرآن کریم مطالب ارزنده‌ای فرمودند و دراین باره اظهار داشت: این خطبه پیرامون نقش امیرالمومنین علی (ع) در مواضع مختلف اسلام، کودتایی که علیه امامت انجام شده، فدک و احقاق حق، اعتراض و ایراد و اشکال به دستگاه غاصب و حاکم، فلسفه احکام و غیره مطالب ارزنده‌ای از زبان حضرت زهرا (س) بیان شده که به عنوان یکی از آثار بلند پایه محسوب می‌گردد.

امام جمعه ابوزیدآباد، پانزدهم اسفند ماه را که به عنوان روز درختکاری نامگذاری شده است تصریح داشت: در معارف دینی ما از حفظ و حراست از درخت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به عنوان صدقه‌ای جاریه محسوب می‌شود و حفظ و نگهداری از آن واجب و لازم است و با اشاره به احادیث و روایاتی از معصومین (ع)، اهمیت حفظ درخت را بیان نمود.

حجت الاسلام مفرح‌زاده در آستانه فرارسیدن روز احسان و نیکوکاری و ایام عید از متمکنین خواست تا نیازمندان را یاری رسانند و در این درباره افزود: ان شاء اله در هفته بعد و روز نیکوکاری اکرام فاطمی را داشته باشیم و با شور فاطمی به نیازمندان یاری رسانیم.

وی، در بحث مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان نمود: امیدواریم ان شاء اله با مذاکرات هسته‌ای به توافقی که به مصلحت ما باشد برسیم.

امام جمعه ابوزیدآباد پیرامون تهدید نظامی اخیر اسرائیل علیه کشورمان اظهار داشت: اگر رژیم صهیونیستی دست از پا خطا کند، ایران چنان جوابی به آن‌ها خواهد داد که جنازهٔ آن‌ها را حتی غربی‌ها هم نتوانند جمع کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به تشریح بخش فلسفهٔ احکام خطبه حضرت زهرا (س) پرداخت که آن حضرت در این خطبه بیان داشته‌اند پرداخت.

فلسفه مذاکرات هسته ای هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر