کد خبر: 258021 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: طرح تحول نظام سلامت با پشتیبانی دولت تدبیر و امید شاهد خدمات ارزنده‎ای بودیم که جا دارد از تلاشگران عرصه سلامت در تمام حوزه‎های قدردانی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، دکتر ساکی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی، افزود: شورای سلامت و امنیت غذایی استان کارگروهی بسیار کارا، مهم و اثربخش است که مستقیما با سلامت آحاد جامعه در ارتباط است و می‌‎طلبد با بهره‎گیری از همکاری‎‌ها و تعاملات بین‎بخشی دستگاه‎های ذیربط در سال ۱۳۹۴ با فراهم کردن و به‎کارگیری همه امکانات موجود و نظارت جدی بتوانیم در جهت ارتقاءسلامت جامعه گام‎های موثرتری برداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در جهت ارتقاء سلامت جامعه گام‎های موثرتری برداشته شود.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با جمع ‏بندی موارد مطرح شده در آخرین نشست کار گروه سلامت و امنیت غذایی استان لرستان در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، افزود: سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توام با تلاش بی‎وقفه و مضاعف دانشگاه علوم پزشکی لرستان بود که با اجرایی کردن طرح تحول نظام سلامت با پشتیبانی دولت تدبیر و امید و تاکیدات دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری، شاهد خدمات ارزنده‎ای بودیم که جا دارد از تلاشگران عرصه سلامت در تمام حوزه‎های بهداشتی و درمانی قدرانی کنیم.

سید سعید شاهرخی اظهار کرد: بسیج همه امکانات در زمینه خدمات بهداشتی و درمانی و نظارت بر عرضه مواد غذایی و ارائه خدمات مطلوب بهداشتی در ایام نوروز با جدیت بیشتری نسبت به سال‎های گذشته اجراء خواهد شد و امیدواریم بتوانیم خدماتی اثر بخش‎‌تر از گذشته به شهروندان و مسافران نوروزی ارائه بدهیم که منجر به رضایت‎مندی مردم بشود و در این ایام باید کشیک‎های پزشکان و متخصصان، درمانگاه‎‌ها و کادر بیمارستانی در ایام تعطیلات طوری تنظیم شود که مردم بتوانند در دریافت خدمات بهداشتی درمانی با مشکل مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: فرمانداران شهرهای استان نیز باید با برگزاری جلسات مشابه ‌‌نهایت همکاری‎های بین‎‌بخشی را داشته باشند و با مساعدت لازم به ایفای نقش تعریف شده خود بپردازند.

شاهرخی در بخشی دیگر ازسخنان خود اضافه کرد: یکی از مقوله‎هایی که در سال‎های اخیر باعث مسمومیت جدی افراد شده است مسمومیت با قرص سولفید آلومنیوم یا‌‌ همان قرص برنج است که انتظار می‌‎رود با نظارت، آموزش و تامین جایگزین بتوانیم از سو استفاده برخی سودجویان و فروشنده‎های غیرمجاز جلوگیری کنیم و در این راستا جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی لرستان علاوه برنظارت و بازرسی، با متخلفین برخورد قانونی خواهند کرد.

وی با حمایت از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی لرستان در اجرایی کردن طرح تفاهم‎نامه مدارس مروج سلامت در استان لرستان، گفت: از زمان اجرایی کردن این طرح و تعامل بین دانشگاه علوم پزشکی و آموزش وپرورش استان ما شاهد پویایی بیشتری در بخش سلامت دانش‎آموزان بوده‎ایم.

ایام تعطیلات برنج جامعه جهاد کشاورزی دانشگاه علوم پزشکی دولت رئیس دانشگاه علوم پزشکی سلامت شهروندان و مسافران نوروزی نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر