کد خبر: 257992 A

شهردار خرم آباد:

شهردار خرم آبادگفت:همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی ۲۰ هزار اصله نهال در کمربند سبز خرم آباد کاشته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد ،یحیی عیدی بیرانوندافزود: این مراسم امروزجمعه با حضور مردم و دوستداران محیط زیست در انتهای خیابان دوازدهم کوی فلسطین شهر برگزار  شد.

وی اظهار داشت: این طرح با توجه ویژه استاندار لرستان و از محل اعتبارات استانی به منظور توسعه درختکاری و افزایش سرانه فضای سبز با اعتبار پنج میلیارد ریال در دست اجراست.

وی تصریح کرد: فاز نخست این طرح از محور شمال شرقی از محل منطقه کرگانه به ورودی شهر و از جنوب شرقی از محل پادگان نظامی به سمت خرم آباد در حال اجراست.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح 50 هزار اصله نهال پهن و سوزنی برگ در این مسیر ها غرس می شود گفت: در مجموع در فاز نخست 47 هکتار معادل 9 کیلومتر تحت پوشش طرح کمربند سبز خرم آباد قرار خواهد گرفت.

طرح اجرای کمربند سبز خرم آباد ششم اسفندماه سال گذشته در منطقه کمالوند آغاز شده است.
 
مهرداد بهاروند، مدیر کل منابع طبیعی لرستان، در این مراسم اظهار کرد: برنامه های منابع طبیعی با شعار "منابع طبیعی با مردم برای مردم" با حضور دوستداران منابع طبیعی در لرستان آغاز شد.
وی افزود: اداره کل منابع طبیعی در راستای سیاست های نظام مقدس وظیفه حفاظت از دو میلیون و 100 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی بر عهده دارد.
وی با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز از اولویت ها است، گفت: کاشت 450 هزار اصل نهال در گونه های مختلف در سطح استان انجام شده است.
وی هدف از این از کاشت نهال را جلوگیری از گسترش خشکسالی، کنترل ریزگردها، تلطیف هوا و کاهش درجه حرارت و لزوم توسعه فضای سبز و... دانست.
بهاروند افزود: احیای منابع طبیعی با عزم جدی و مشارکت ملی ضروری است تا آیندگان نیز بتوانند از نعمت منابع طبیعی بهره مند شوند.
وی ادامه داد: برخورد با از متخلفان منابع طبیعی همه اش کار منابع طبیعی نیست، بلکه مردم خودشان جلوی تخریب را بگیرند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان همچنین با اشاره به هدف برگزاری برنامه‌های مختلف در هفته منابع طبیعی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این برنامه‌ها عمومی کردن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی است.

اداره کل منابع طبیعی پوشش جنوب شرقی حفاظت از منابع طبیعی خشکسالی دوستداران محیط زیست طبیعی و آبخیزداری استان فضای سبز فلسطین هفته منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر