کد خبر: 257987 A

«بر اثر حادثه‌ی ساعت ۱۴و ۲۵ دقیقه روز یکشنبه ۱۰ اسفندماه ۹۳، ۲نفر از کارکنان این معدن کشته شدند و دو نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند.»

مراسم ترحیم دو کارگر معدن منگنز قم که روز دهم اسفند ماه بر اثر حادثه کار کشته شدند صبح امروز با حضور همکاران او و چند تن از مسئولان نهادهای کارگری در مسجد این معدن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، در این مراسم اکبر شوکت نماینده کارگران در هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور، نمایندگان کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قم، هیئت اجرایی خانه کارگر قم، نمایندگانی از اداره کار قم و ... در جمع همکاران کشته‌شدگان حضور داشتند.

مسئولین و کارگران معدن منگنز قم، پس از حادثه مذکور و کشته شدن این دو کارگر، پنج روز را در این معدن «عزاداری» اعلام کردند.

تا کنون علاوه بر شهر قم، مراسم‌ یادبودی نیز در شهرهای اصفهان و اراک برای این دو کارگر کشته شده برگزار شده است.

قرار است از ساعت ۱۴ الی ۱۶ روز دوشنبه ۱۸ اسفندماه نیز مراسم هفتم این کارگران در مسجد الغدیر قم واقع در میدان ارتش این شهر برگزار شود.

گفتنی است، معدن منگنز قم بزرگ‌ترین معدن منگنز خاورمیانه، در ۲۸ کیلومتری شهر قم، جاده قم-نیزار و در نزدیکی روستای ونارج واقع شده که بر اثر حادثه‌ی ساعت ۱۴و ۲۵ دقیقه روز یکشنبه ۱۰ اسفندماه ۹۳، ۲نفر از کارکنان این معدن کشته شدند و دو نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
استان قم اصفهان بیمارستان جاده خاورمیانه شوراهای اسلامی عزاداری قم مسجد معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر