خبرگزاری کار ایران

| 19:51   
کد خبر : ۱۳۹۸۷۱۵
برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود؛

اجرای طرح حفاظت از درختان کهنسال در البرز

معاون میراث‌فرهنگی البرز از آغاز اقدامات برای اجرایی شدن طرح حفاظت از درختان کهنسال در البرز برای اولین بار در کشور خبر داد.

اجرای طرح حفاظت از درختان کهنسال در البرز

به گزارش ایلنا از البرز، شهباز محمودی با اشاره به طرح حفاظت از درختان کهنسال استان اظهار کرد: چندی پیش آذین فصیح مسئول ثبت آثار طبیعی استان، خوشنویس از کارشناسان منابع طبیعی و هیئتی از کارشناسان منابع طبیعی و وزارت میراث فرهنگی برای بازدید از دو درخت کهنسال ثبت شده در برغان بر طبق گزارشات مردمی مبنی بر خطرات احتمالی مراجعه کردند. 

معاون میراث‌فرهنگی البرز ادامه داد: با وجود نبود خطری برای درختان، تصمیم بر اقدامات حفاظتی و نگهداری از درختان اخذ شد که نیازمند مقدماتی است. 

محمودی با اشاره به اینکه این اقدام برای اولین بار اتفاق می‌افتد و نیازمند طرح و بودجه مناسب است، گفت: از مشاوران کارآزموده در این زمینه دعوت شده تا طرح‌های خود را برای حفاظت از درختان کهنسال ارائه کنند.

او افزود: در همین راستا اولین جلسه بازدید از درختان به همراه مشاوران و با همکاری دهیاری برغان برای ارائه طرح‌ها انجام شده است تا از میان طرح‌های پیشنهادی بهترین طرح انتخاب شود.

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز درختان کهنسال را جزوی از میراث طبیعی ملی کشور عنوان کرد که بخشی از هویت یک منطقه را در خود جای داده‌اند و حفاظت از آن‌ها را اقدامی بسیار ارزشمند دانست که در قدم اول در البرز برای دو درخت کهنسال برغان و سپس برای دیگر درختان کهنسال البرز طرح‌ریزی می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز