خبرگزاری کار ایران

| 21:39   
کد خبر : ۱۳۹۸۶۶۰
معاون مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو خبر داد؛

تدبیر و تسریع در اجرای تاسیسات آب شرب ۱۶ هزار روستای کشور

معاون مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: در حال حاضر ۱۶ هزار روستای کشور در برنامه جهاد آبرسانی قرار گرفته‌اند.

تدبیر و تسریع در اجرای تاسیسات آب شرب ۱۶ هزار روستای کشور

به گزارش ایلنا از اصفهان، مهدی خان احمدی در بازدید از روند اجرای طرح جهاد آبرسانی در استان اصفهان، به منظور برخورداری هر چه گسترده‌تر روستاییان از آب شرب سالم و بهداشتی، بر تدبیر  و تسریع در اجرای تاسیسات آب شرب در روستاها تاکید کرد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۶ هزار روستای کشور در برنامه جهاد آبرسانی قرار گرفته‌اند.

معاون مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با بیان اینکه این طرح به ‌عنوان بزرگترین عملیات آبرسانی کشور در استان‌ها و با هدف برخورداری روستاهای محروم از آب شرب سالم و پایدار درحال اجرا است تصریح کرد: از زمان اجرای این طرح، تأسیسات آبرسانی بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ روستا تکمیل شده و در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت آبرسانی به مناطق محروم و فاقد تأسیسات آب گفت: از مهمترین برنامه‌های وزارت نیرو در دولت مردمی، آبرسانی به روستاهای فاقد آب آشامیدنی یا مواجه با تنش آبی است که برای انجام این طرح، استفاده از ظرفیت‌های موجود در بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی و خیرین آبرسان در دستور کار قرار گرفته است.

خان احمدی اضافه کرد: با تلاش آبفا و مجموعه قرارگاه امام حسن مجتبی (علیه السلام) و پس از اتمام عملیات آبرسانی، تحول مثبتی در آبرسانی به روستاها در کشور ایجاد خواهد شد.

در ادامه این بازدید مدیر آبفای فریدونشهر با بیان اینکه ۱۰۴ روستا در این منطقه وجود دارد گفت: در شهرستان فریدونشهر  24 روستا  با جمعیت 7271 نفر با اجرای این طرح، از آبرسانی پایدار بهره‌مند می‌شوند.

عباس رحیمی افزود: کل طول شبکه توزیع و خط انتقال در روستاهای محرومیت زدایی در منطقه فریدونشهر 115 کیلومتر است که تا کنون 46 کیلومتر آن حفاری و لوله گذاری شده است.

وی اعلام کرد: هم اکنون نیز عملیات حفاری و لوله گذاری در مجتمع‌های روستایی برف انبار و پیشکوه فریدونشهر حدود 40 درصد پیشرفت داشته  است و احداث 800 متر مکعب مخزن و 3 باب ایستگاه پمپاژ و حفر و تجهیز یک حلقه چاه  نیزدر دستور کار قرار دارد.

با اجرای طرح جهاد آبرسانی در 3 شهرستان نایین، فریدونشهر و سمیرم در استان اصفهان، بیش از 21 هزار نفر در 97 روستای استان( 65 روستای اصلی و 32 روستای مسیر طرح ) از آبرسانی پایدار بهره‌مند می‌شوند و این طرح با همکاری قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی (ع) و با مبلغ قرارداد بالغ بر 1640 میلیارد ریال در حال اجرا است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز