خبرگزاری کار ایران

| 11:00   
کد خبر : ۱۳۹۸۵۸۲
مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد خبرداد؛

۶۷ درصد از موقوفات استان بدون سند مالکیت/عمده موقوفات یزد در حوزه کشاورزی است

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد با بیان اینکه سنددار کردن موقوفات استان یزد بهترین راهکار برای جلوگیری از موقوفه خواری است گفت: هنوز ۶۷ درصد از موقوفات استان بدون سند مالکیت است.

۶۷ درصد از موقوفات استان بدون سند مالکیت/عمده موقوفات یزد در حوزه کشاورزی است

به گزارش ایلنا از یزد، مهدی اقبال اظهار داشت: تلاش‌های بسیار خوبی در شورای حفظ حقوق بیت المال با دستور مستقیم ریاست شورا در راستای حل مشکل سنددار کردن برخی از موقوفات استان انجام شده است.

وی افزود: به گفته مدیران اوقاف، حدود ۴۰ هزار رقبه اعم از تجاری، خدماتی و مسکونی و مرتبط با دیگر بخش‌ها در استان یزد وجود دارد که طی سال‌های اخیر و بویژه یکسال گذشته تلاش‌های بسیار خوبی در خصوص سنددار کردن آن‌ها انجام شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد با اشاره به کسب رتبه برتر در حوزه صدور و تعویض اسناد مالکیت کاداستری موقوفه در سطح کشور ادامه داد: در همین راستا ۱۵۰۰ رقبه استان در سال جاری، با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه سنددار شده است.

اقبال افزود: امسال سند کوچکترین موقوفه با مساحت ۳ مترمربع و بزرگترین موقوفه استان یزد با ۸۳ هکتار مساحت در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان یزد صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه عمده موقوفات استان یزد در حوزه کشاورزی است، تصریح کرد: بهترین راهکار برای حفظ حقوق بیت المال و اموال موقوفه، سنددار کردن این اراضی است که در این خصوص تلاش‌های بسیار خوبی در حال انجام است.

عضو شورای حقوق بیت المال استان یزد بیان داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اتمام قانون حدنگاری و کاداستر در راستای جلوگیری از زمین خواری، کوه خواری و موقوفه خواری، شورای حفظ حقوق بیت المال با جدیت در این خصوص ورود کرده و بسیاری از مشکلات صدور سند موقوفات برطرف شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز