خبرگزاری کار ایران

| 04:01   
کد خبر : ۱۳۹۸۵۰۳

۱۰۰ خانوار سیل زده شهرستان آستارا اسکان داده شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: تاکنون ۱۰۰ خانوار سیل زده اعم از شهروندان و مسافران در مساجد کانرود، سیبلی، لوندویل و محمدرسول الله شهرستان آستارا اسکان داده شدند.

۱۰۰ خانوار سیل زده شهرستان آستارا اسکان داده شدند

به گزارش ایلنا، هادی سلیمی شامگاه دوشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: چهار اردوگاه‌ اسکان اضطراری در شب به منظور اقامت افراد و خانوارهای متاثر از سیل در آستارا، لوندویل، کانرود و سیبلی تدارک شده است.

وی با بیان اینکه ۱۶ تیم امدادی جمعیت هلال احمر در منطقه سیل زده برای خدمات رسانی حضور دارند، اضافه کرد: ۲۰ دستگاه موتور پمپ آب، ۱۱ خودروی عملیاتی، سه خودروی باری و ۱۰ فروند قایق برای انتقال افراد به مکان امن در مناطق سیل زده شهرستان آستارا فعال است که ۲۴۴ نفر به مکان امن منتقل شدند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با تشریح سایر خدمات این جمعیت بیان کرد: ۱۵ هزار قوطی آب معدنی با هماهنگی اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان و اداره صنعت، معدن و تجارت برای توزیع در اختیار هلال احمر قرار گرفته است.

وی توزیع بسته غذایی ۷۲ ساعته شامل کنسرو، لوبیا، برنج پخته شده، ماهی، چای و خرما را از دیگر اقلام توزیعی بین مردم آسیب دیده از سیل اخیر در آستارا عنوان کرد و افزود:در صورت ضرورت از فردا غذای گرم بین افراد متاثر از سیل قرار می گیرد، پنج‌ تانکر آب نیز با هماهنگی مدیریت بحران استانداری گیلان در منطقه سیل زده مستقر است.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با بیان اینکه خدمات این جمعیت ۲۴ ساعته ادامه دارد، اضافه کرد: مدیران استانی در شهرستان آستارا برای رفع مشکلات حضور دارند.

از شب گذشته تا صبح روز دوشنبه طی ۱۲ ساعت ۲۲۰ میلیمتر باران در شهرستان آستارا بارید که از این میزان بیش از ۱۳۵ میلیمتر در فاصله ساعت ۳:۳۰ دقیقه بامداد تا ۶:۳۰ صبح امروز رخ داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز