خبرگزاری کار ایران

| 08:01   
کد خبر : ۱۳۹۸۲۸۷
معاون استاندار:

حفظ باغستان سنتی قزوین از برنامه‌های استان است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: مدیریت استان سعی دارد با کمک باغ‌داران و مالکان باغستان سنتی از باقی مانده این میراث حفاظت کند و از سال گذشته تاکنون برنامه‌های مختلفی برای رسیدن به این برنامه‌ریزی شده و جلسات متعددی برگزار شده است.

حفظ باغستان سنتی قزوین از برنامه‌های استان است

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، نشست تخصصی بررسی ثبت جهانی باغستان سنتی قزوین در جیاس فائو با حضور مسئولین استانی و نماینده سازمان فائو در سالن جلسات باغستان برگزار شد.

مهدی رجحانی در این نشست گفت: باغستان سنتی قزوین یکی از نمادهای تبدیل تهدید به فرصت است و مهندسی‌های کشاورزی آن که از سالیان گذشته باقی مانده دارای شگفتی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: قزوین با پیشینه تاریخ و طبیعت، اقلیم‌های متنوعی را در خود جای داده و ضمن وجود فصل‌های پربارش در آن شاهد وجود کویر هم هستیم.

وی عنوان کرد: باغستان در گذشته دور شهر قزوین را در برگرفته و با وسعتی که داشته رکن اصلی اقتصاد این شهر به شمار می‌رفت؛ اما درحال حاضر صرفا نیمی از آن باقی مانده است.

این مسئول اظهار کرد: باتوجه به اینکه قزوین و باغستان سنتی به عنوان کاسپین هم شناخته شده بوده؛ پیشنهاد می‌کنیم باغستان سنتی قزوین با عنوان باغات کاسپین در جیاس ثبت جهانی شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز