خبرگزاری کار ایران

| 09:11   
کد خبر : ۱۳۹۸۱۸۱
رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر قزوین:

بخش ویژه نابینایان و ناشنوایان در کتابخانه‌های قزوین راه‌اندازی شود

رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر قزوین گفت: در راستای عدالت اجتماعی، کتابخانه‌هایی برای اقشار مختلف مانند نابینایان و ناشنوایان ایجاد شود تا از مطالعه و فضای کتاب و کتابخوانی بهره‌مند شوند.

بخش ویژه نابینایان و ناشنوایان در کتابخانه‌های قزوین راه‌اندازی شود

به گزارش ایلنا، فاطمه اشدری با بیان این مطلب اظهار کرد: از آنجایی که همه افراد جامعه این حق را دارند تا از فرصت‌ها و امکانات و خدمات شهری برخوردار باشند و افراد کم‌شنوا و ناشنوا هم با محدودیت ارتباطی رو به رو هستند، بنابراین تکلیف نهادهای دولتی، حمایتی و شهرداری این است که کمک کنند تا نیازهای این افراد به‌درستی شناخته و برطرف شود.

رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر قزوین ادامه داد: مدیریت شهری قزوین باید همکاری و مساعدت‌های لازم را در راستای خدمت‌رسانی به نابینایان، ناشنوایان و معلولان جسمی به ویژه راه‌اندازی کتابخانه و بخش ویژه این افراد داشته باشد و در این خصوص از هیچ کوششی دریغ نکند.

وی همچنین خواستار مساعدت و مشارکت مدیریت شهری در برگزاری مراسم، گردهمایی‌ها و تشکل‌های معلولین جسمی و آسیب دیدگان متناسب با ایام تقویم از جمله روز جهانی عصای سفید، روز جهانی ناشنوایان و روز جهانی سالمندان با انجمن‌ها و تشکل‌های مرتبط شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز