خبرگزاری کار ایران

| 17:53   
کد خبر : ۱۳۹۷۸۸۷
عضو هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها خبر داد؛

تدوین سند چشم انداز 20 ساله و برنامه راهبردی و عملیاتی شهر بجنورد برای نخستین بار

نماینده خراسان شمالی در شورای عالی استان‌ها، گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد و بررسی و پایش وضع موجود شهر و تصویب اجرای این طرح در کمیسیون برنامه و بودجه، سند راهبردی و عملیاتی شهر و شهرداری بجنورد در برنامه در قالب یک برنامه میان مدت و چشم نداز بیست ساله در حال تدوین است.

تدوین سند چشم انداز 20 ساله و برنامه راهبردی و عملیاتی شهر بجنورد برای نخستین بار

به گزارش ایلنا، یوسف مغروری گفت: تنظیم یک چارچوب راهبردی برای اتخاذ تصمیمات در حوزه مدیریت شهری به منظور مواجهه با چالش‌های آتی در بازه زمانی میان‌مدت و همچنین سند چشم‌اندار ۲۰‌ساله شهری مهمترین هدف اجرای طرح است.

وی خاطر نشان کرد: هماهنگ کردن اقدامات همه دستگاه‌های اجرایی در زمینه اداره شهر و بسترسازی برای تحقق مدیریت یکپارچه شهری، فراهم آوردن برنامه عمل شهرداری، به‌عنوان یک نهاد عمومی با لحاظ ویژگی‌های محیطی درونی و بیرونی سازمان، مبتنی بر رویکرد راهبردی و همچنین تعیین نقش شهرداری در نیل به چشم‌انداز و راهبردهای توسعه شهر از دیگر اهداف این سند است.

مغروری اظهار داشت: فراهم آوردن بستر مشارکت فعال تمامی گروه‌های ذی‌نفع شهری شامل سازمان‌های مردم‌نهاد، بخش خصوصی، متخصصین مرجع شهرسازی و مدیریت شهری از مهمترین سیاست‌های و رویکردهای شورا و شهرداری در اجرای این طرح است.

وی از تمامی همشهریان و دغدغه مندان و متخصصان خواست در تدوین هرچه‌ بهتر و کمک نقص این طرح، شورا و شهرداری و کارگروه‌های تخصصی ۵ گانه ذیل ستاد مرکزی را یاری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز