خبرگزاری کار ایران

| 18:00   
کد خبر : ۱۳۹۷۲۹۶
یک مسئول مطرح کرد؛

عدم اجبار برای تهیه لباس فرم دانش‌آموزان از تولیدی خاص استان مرکزی

اولیای دانش‌آموزان گران‌فروشی، کم‌فروشی و تقلب را اطلاع‌رسانی کنند

رئیس اداره امور انجمن اولیاء و مربیان اداره‌کل آموزش و پرورش استان مرکزی با تأکید بر اینکه اجباری برای تهیه لباس فرم دانش‌آموزان از تولیدی خاصی وجود ندارد، گفت: والدین در صورتی که از سوی مدیران مدارس، اجبار برای خرید لباس فرم دانش‌آموزان از تولیدی خاصی را مشاهده کردند، به این اداره‌کل اطلاع‌رسانی کنند.

عدم اجبار برای تهیه لباس فرم دانش‌آموزان از تولیدی خاص استان مرکزی

به گزارش ایلنا، مهدی براتی‌زاده افزود: بر اساس ماده 85 اجرایی مدارس ابلاغی سال 1400، رنگ و مدل لباس فرم دانش آموزان توسط شورای مدارس تعیین می‌شود و اولیای دانش‌آموزان می‌توانند مدل لباس فرم تعیین شده توسط شورای مدرسه را از واحد تولیدی معرفی شده توسط انجمن اولیاء و مربیان مدرسه یا هر محل دیگر مورد نظر خود تهیه کنند.

وی ادامه داد: تغییر رنگ و فرم لباس دانش‌آموزان هر 3 سال یکبار و در ابتدای ورود دانش‌آموزان به پایه اول ابتدایی، پایه چهارم، پایه متوسطه اول و پایه متوسطه دوم انجام می‌شود و این لباس تا مدت 3 سال برای دانش آموزان قابل استفاده‌ است.

رئیس اداره امور انجمن اولیاء و مربیان اداره‌کل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: تولیدی‌های دوخت لباس فرم مدارس توسط اتحادیه‌های مجاز به اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان معرفی شده و این اداره‌کل نیز این تولیدی‌ها را به اداره‌کل آموزش و پرورش استان معرفی می‌کند و در این زمینه آموزش و پرورش تنها وظیفه اطلاع‌رسانی به اولیای دانش‌آموزان را برعهده دارد.

براتی‌زاده تصریح کرد: قیمت مصوب لباس فرم دانش‌آموزان توسط اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان برای دانش‌آموزان پایه اول تا سوم ابتدایی حدود 3 میلیون و 800 هزار ریال اعلام شده که استفاده این لباس‌ها برای مدت 3 سال توسط دانش‌آموزان برای خانواده‌ها از نظر اقتصادی به صرفه‌ است.

وی بیان داشت: اولیای دانش‌آموزان در صورتی که هرگونه گران‌فروشی را مشاهده کردند و یا از کیفیت لباس‌های فرم گلایه داشتند، می‌توانند مراتب را به اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت، اداره تعزیرات حکومتی و اتحادیه صنف خیاطان استان اطلاع‌رسانی کنند تا برخورد مناسب با این تولیدی‌ها انجام شود.

رئیس اداره امور انجمن اولیاء و مربیان اداره‌کل آموزش و پرورش استان مرکزی تأکید کرد: از اولیای دانش‌آموزان خواسته می‌شود تخلفات احتمالی گران‌فروشی، کم‌فروشی و تقلب تولیدکنندگان و فروشندگان لباس فرم مدارس را از طریق تلفن 124 اداره‌کل صمت، سامانه 135 تعزیرات حکومتی و تلفن 3820 اتاق اصناف مرکز استان مرکزی اطلاع‌رسانی کنند. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز