خبرگزاری کار ایران

| 00:52   
کد خبر : ۱۳۹۶۹۱۲
معاون توسعه راه ها و بزرگراه‌های کشور؛

عملیات احداث پروژه بزرگراه بین المللی آستارا – آستارا سرعت می‌گیرد

معاون توسعه راه ها و بزرگراه‌های کشور گفت: عملیات اجرایی احداث پروژه بزرگراه بین‌المللی آستارا – آستارا با توجه به اهمیت و جایگاه خاص آن برای کشور با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط سرعت می‌گیرد.

عملیات احداث پروژه بزرگراه بین المللی آستارا – آستارا سرعت می‌گیرد

به گزارش ایلنا از آستارا، محمدرضا کدخدا زاده، در جلسه حاشیه بازدید از کارگاه پروژه بزرگراه بین المللی آستارا – آستارا در روستای مرزی باغچه سرا اظهار کرد: پل مهم اتومبیل‌رو آستارا – آستارا تکمیل شده است و مسیر ۱۴۰۰ متری از سوی ایران در حال ساخت است.

وی با اشاره به دستور و تاکیدات وزیر راه و شهرسازی در رابطه با تسریع در روند اجرای پروژه محور بزرگراه بین‌المللی آستارا – آستارا گفت: برای تکمیل این پروژه مهم به مصالح نیاز داریم و رایزنی‌های لازم انجام شده است.

معاون توسعه راه‌ها و بزرگراه‌های کشور با تاکید بر اینکه ساخت این مسیر بسیار مهم است، افزود: پیمانکار طبق قرارداد به فعالیت خود ادامه می‌دهد و تملک اراضی در قسمت باغ سیروس ادامه دارد.

پل مشترک مرزی آستارای جمهوری اسلامی ایران و آستارای جمهوری آذربایجان در حد فاصل ۵۰ متری ضلع شمالی پل ریلی آستارا به عنوان یک پل اتومبیل رو و ترانزیتی جدید آماده افتتاح است.

این با هدف اتصال به محور بزرگراهی ترانزیت بین‌المللی دو کشور همسایه (اتوبان باکو به رشت و قزوین) به طول ۸۹ متر و عرض ۳۰.۶۰ متر با همکاری وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری‌های پیشرفته جمهوری آذربایجان و همچنین آژانس ایالتی راه‌های اتومبیل روی این کشور بر روی رودخانه مرزی آستاراچای احداث و پیشرفت ۱۰۰ درصدی حاصل شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز