خبرگزاری کار ایران

| 02:02   
کد خبر : ۱۳۹۵۸۲۳
معاون اداره کل منابع طبیعی لرستان:

امسال آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان افزایش یافت

معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: امسال تعداد حریق‌ها در جنگل‌ها و مراتع این استان افزایش یافته است.

امسال آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان افزایش یافت

به گزارش ایلنا، بهروز دریکوند در مراسم معارفه جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی، با بیان اینکه اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی در امر حفاظت و امور اراضی و زیرساخت یگان حفاظت انجام شده و یا در دست اقدام است، اظهار داشت: ساخت و راه‌اندازی پایگاه اطفای حریق استان، سامانه‌های متعدد حریق، پایش اراضی، گیاه‌پزشکی، معادن، تخصیص اراضی، حمل چوب، ساماندهی مراتع، مدیریت طرح‌های ماده سه و راه‌اندازی پنجره واحد مدیریت زمین به‌گونه‌ای که تمام خدمات حوزه اراضی ملی به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود و در آینده‌ای نزدیک استعلامات خودکار انجام شوند.

وی افزود: با وجود وضعیت بی‌نظیر پوشش گیاهی و به رغم افزایش تعداد حریق‌ها در چند ماه گذشته، مجموعه نیروهای حفاظتی و واکنش سریع عملکرد بسیار خوبی داشتند که امیدوارم با برنامه‌ریزی و تأمین تجهیزات و بحث آموزش بهره‌برداران حوزه‌ها در سال آینده شاهد کاهش حریق‌ها باشیم.

معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان عنوان کرد: سایر وظایف یگان حفاظت شامل جلوگیری از قطع درختان، قاچاق چوب، تولید زغال، ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تخریب اراضی نیز با برنامه‌ریزی دقیق و نظارت بر عملکرد شهرستان‌ها خصوصاً در مناطق بحرانی باقوت ادامه خواهد داشت.

دریکوند، افزود: با راه‌اندازی زیرسامانه پایش اراضی، روزانه کل اراضی ملی و غیر ملی پایش می‌شوند و در صورت وجود هر گونه تخلف مراتب به‌صورت سیستمی به یگان حفاظت ارسال و اقدامات قانونی در مقابله با متخلفین احتمالی با هماهنگی دستگاه قضا صورت می‌گیرد.

در ادامه سرهنگ سعید امیری فرمانده یگان حفاظت استان، عملکرد حوزه یگان حفاظت استان را تشریح و نقاط قوت و ضعف موردبحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امیری لزوم اخذ مجوز و تأمین نیروی حفاظتی برابر نُرم کشور را مهم برشمرد و تأکید داشت: در عرصه‌های جنگلی و پاسگاه‌های جنگل‌بانی حضور دائم و ۲۴ساعته نیروها امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی اظهار کرد: پشتیبانی بیشتر و تأمین زیرساخت‌های لازم از جمله خرید و تأمین خودروهای مناسب جنگلبانی که امکان تردد در مناطق صعب‌العبور را داشته باشند، امری مهم و ضروری برای یگان حفاظت دانست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز