خبرگزاری کار ایران

| 16:30   
کد خبر : ۱۳۹۴۸۳۰
استاندار ایلام خبر داد؛

تردد ۲۰۳ هزار زائر از مرز مهران طی ۲۴ ساعت گذشته

استاندار ایلام از تردد ۲۰۳ هزار زائر از مرز مهران طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

تردد ۲۰۳ هزار زائر از مرز مهران طی ۲۴ ساعت گذشته

به گزارش خبرنگار ایلنا از ایلام، حسن بهرام نیا با اشاره به پیک ورود زوار به کشور از طریق مرز مهران، گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۰۰ هزار زائر دیگر از طریق مرز مهران وارد کشور شوند که غذا، آب و یخ مورد نیاز برای آنان تامین شده است.

وی در ادامه افزود: آب به میزان کافی و ۵ هزار قالب یخ برای فردا و شنبه تامین شده است که از این میزان یک هزار قالب یخ از همدان و ۲۰۰ قالب یخ از کرمانشاه وارد مهران می‌شود‌ و با وجود ظرفیت مواکب فعال و پخت غذا توسط آستان قدس رضوی و دیگر مواکب مردمی، صبحانه، نهار و شام برای زوار تامین شده است.

رئیس ستاد اربعین استان ایلام با بیان اینکه روزانه بیش از ۱۵۰ هزار پُرس غذا بین زوار در پایانه شهید سلیمانی مرز مهران و پایانه برکت توزیع می‌شود، بیان داشت: ۲۰ هزار پُرس غذا توسط شرکت سیمان ایلام، ۳۰ هزار آستان قدس رضوی، موکب بزرگ داخل شهر مهران ۲۵ هزار، مواکب ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره ) ۲۰ هزار، دیگر مواکب مهران بیش از  ۵۰ هزار، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۲۰ هزار و کمیته امداد حضرت امام ( ره ) ۱۸ هزار پُرس غذا را روزانه بین زوار توزیع می‌کنند.

استاندار ایلام ادامه داد: اولویت توزیع غذا و آب طی چند روز آینده، پایانه شهید سلیمانی مرز مهران و پایانه مسافربری برکت است‌.

وی با اشاره به ضرورت پخت نان طبق زمانبندی مشخص برای فردا و روز شنبه تا خروج کامل زوار از کشور عراق، خاطرنشان کرد: برای فردا و روز شنبه نانوایی‌های شهر مهران شبانه روز بین ۴۰ تا ۵۰ هزار نان پخت می‌کنند.

رئیس ستاد اربعین استان ایلام با اشاره به اینکه میزان مترددین مرز مهران از ۳ میلیون فراتر رفته است، گفت: از اول صفر تاکنون میزان کل متردین بیش از ۳ میلیون نفر بوده است و  طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ۲۰۳ هزار زائر از طریق مرز مهران تردد کردند.

وی گفت: یک هزار دستگاه اتوبوس توسط شرکت جوان سیر ایثار تامین شده است.

استاندار ایلام گفت: امروز  طی تماس با معاون اول رئیس‌جمهور، از دیگر استان‌ها، اتوبوس به پایانه برکت برای انتقال زوار اعزام می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز