خبرگزاری کار ایران

| 06:49   
کد خبر : ۱۳۹۳۹۲۷
سخنگوی شورای شهر مشهد مطرح کرد؛

مشهد نیازمند توسعه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل عمومی است

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بازدید مدیران ارشد استان از پروژه‌های کلانِ شهری می‌تواند بسیاری از موانع مالی و قانونی که مدیریت شهری در روند اجرای پروژه ها با آن روبروست را مرتفع کند.

مشهد نیازمند توسعه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل عمومی است

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، موسی الرضا حاجی بگلو در حاشیه بازدید مدیران ارشد استان همچون رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، معاون دادگستری استان، دادستان مشهد، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار مشهد، اظهار کرد: بازدید مدیران ارشد استان از پروژه های کلانِ شهری، خصوصا پروژه قطارشهری، می‌تواند بسیاری از موانع مالی و قانونی که مدیریت شهری در روند اجرای پروژه ها با آن روبروست را مرتفع کند.

وی افزود: این گونه بازدیدها همچنین می‌تواند بر روند و سرعت پیشرفت پروژه‌های شهری تاثیر به سزایی بگذارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین و پرهزینه ترین پروژه های شهرداری مشهد در حال حاضر، پروژه قطار شهری است اما این کلان پروژه به دلیل زیرزمینی بودن برای مردم قابل رویت نیست و شاید مورد توجه مردم قرار نگیرد و احساس شود در شهر پروژه ای اجرا نمی‌شود.

حاجی بگلو بیان کرد: قطار شهری پروژه ای بسیار پرهزینه و زمان‌بر است اما نگاه ما در مدیریت شهری بلند مدت و توسعه زیرساخت‌ها و خطوط قطار شهری از اولویت‌های اصلی ما در شورای ششم است.

وی گفت: مشهد با حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر، نیازمند توسعه زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل عمومی خصوصا قطار شهری است و این موضوع یکی از دغدغه های اصلی مدیریت شهری در این دوره است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خاطرنشان کرد: تا کنون در خصوص میزان پیشرفت پروژه های شهری و قطار شهری، اطلاع‌رسانی مناسب انجام نشده و تمهید ما در این رابطه، افزایش بودجه مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد است تا بتوان به طور شایسته، شهروندان مشهد مقدس را از میزان پیشرفت پروژه ها مطلع کرد.

حاجی بگلو تصریح کرد: در رابطه با اطلاع‌رسانی در مورد پروژه های شهری، اخیرا اقدامات ارزشمندی از جمله برگزاری تور بازدید اصحاب رسانه از پروژه های شهری انجام شده است و با ادامه و تقویت چنین اقداماتی می‌توان اطلاع‌رسانی در این زمینه را گسترده‌تر کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز