خبرگزاری کار ایران

| 03:35   
کد خبر : ۱۳۹۳۶۹۱
در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

انتقاد مدیرکل میراث فرهنگی از مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد

پروژه توسط رئیس جمهور کلنگ زنی شده و منابع طبیعی استان پاسخ استعلام ها را نمی‌دهد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان در صادر نکردن مجوزهای لازم برای اجرای پروژه بزرگترین مجموعه گردشگری جنوب کشور در یاسوج انتقاد کرد.

انتقاد مدیرکل میراث فرهنگی از مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد

سعید طالبی پور در گفت‌وگو با ایلنا از یاسوجراظهارداشت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با وجود اینکه سرمایه‌گذار تمام‌کننده و اهلیت‌دار است، همکاری لازم را با او ندارد و اکنون قرار است در نشستی در نهاد ریاست جمهوری این موضوع تعیین تکلیف شود.

وی با اظهار تاسف از همکاری نکردن مسوولان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد با سرمایه گذار پروژه بزرگترین مجموعه گردشگری جنوب کشور در یاسوج، خاطرنشان کرد: تمامی استعلام‌های مورد نیاز اجرای این طرح از سوی سایر نهادها صادر و فقط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نسبت به صدور مجوزهای لازم از خود تعلل نشان می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد مدعی شد: عملیات اجرایی بزرگترین مجموعه گردشگری جنوب کشور شامل پل معلق، تله کابین، سورتمه، کافی‌شاپ و سوئیت‌های اقامتی واقع در منطقه زیبای مهریان بویراحمد بدلیل پاره‌ای از مشکلات بین سرمایه‌گذار و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری متوقف شده است.

طالبی پور با ابراز نگرانی خود از تاخیر فراوان در صدور مجوزهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این ارتباط، یادآور شد: متاسفانه این اداره کل اقدامات لازم برای صدور مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذار بومی را انجام نداده و به همین دلیل باید در تهران برای انجام امورات اداری، نشست برگزار بکنیم.

وی، سرمایه اولیه این طرح را 550 میلیارد تومان با آورده 25 درصدی سرمایه‌گذار عنوان و تصریح کرد: این مجموعه گردشگری در سفر رئیس جمهوری در زمینی به مساحت 130 هکتار کلنگ‌زنی شد که از از این میزان 11 هکتار آن خودمالکی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه پل معلق این طرح به طول 386 متر است، گفت: تله‌کابینی که در این پروژه طراحی شده تا پنج و نیم کیلومتر قابل توسعه بوده و تله سیر نیز به طول 800 متر، زیپلاین به طول 800 متر در فاز اول و در فاز دوم سه هزار و 150 متر پیش بینی شده است.

طالبی‌پور افزود: سورتمه ریلی به طول 1700 متر، فضا‌های اقامتی رفاهی و ورزش‌های آبی، نمایشگاه‌های فرهنگ عشایر، ‌ایستگاه کوهنوردی با تمام تجهیزات، ‌ایستگاه سلامت از جمله ویژگی‌های دیگر پروژه بوده و از سویی نیز کنسول معلق در بالاترین نقطه کوه قرار می‌گیرد و یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد این مجوعه گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد باتاکید براینکه محور توسعه این استان گردشگری است، اظهارداشت: ظرفیت‌های قابل توجهی در استان وجود دارد که می طلبد نهادهای دولتی در همکاری با آنها از خود تلاش بیشتری نشان دهند.

وی گفت: در دولت سیزدهم تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار قرار گرفته و در این راستا 700 میلیارد ریال از محل اعتبارات تبصره 18 به استان اختصاص یافته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز