خبرگزاری کار ایران

| 14:44   
کد خبر : ۱۳۹۲۵۳۷
در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

برای اولین بار همه کتاب های دانش آموزان با کاغذ ایرانی چاپ می‌شود

مدیرعامل چوب و کاغذ مازندران گفت: پس از انقلاب برای اولین بار با حمایت شخص رئیس جمهور و در راستای منویات مقام معظم رهبری همه کتاب‌های دانش آموزان ایرانی با کاغذ ایرانی چاپ می‌شود.

برای اولین بار همه کتاب های دانش آموزان با کاغذ ایرانی چاپ می‌شود

امید نیک نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از شروع تولید کاغذ تحریر مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش از ۱۵ شهریور خبر داد و گفت: ضمن تشکر از برنامه‌های دولت برای خودکفایی در تولید کاغذ چاپ و تحریر، طبق برنامه و قرار داد منعقد شده، حدود ۳۵ هزارتن کاغذ تا پایان سال جاری با هدف تامین کاغذ مورد نیاز کتب درسی در کارخانه چوب و کاغذ مازندران تولید و به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود.

امید نیک نژاد در ادامه ضمن تشکر از حمایت‌های رئیس جمهور و هیات دولت، یکی از اتفاقات خوب در دولت سیزدهم را رشد تولید کاغذ ایرانی در ۲ سال گذشته عنوان کرد و افزود: طوری که از حدود ۷ هزار تن تولید کاغذ در پایان سال ۹۹ به ۴۲ هزار تن در سال گذشته افزایش پیدا کرد.

نیک نژاد همچنین میزان تولید کاغذ تا پایان سال جاری را ۵۰ هزار تن اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران ادامه داد: با همکاری دولت ضمن برنامه ریزی برای کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد سعی خواهیم کرد بخشی از نیاز جامعه نشر کشور را هم پوشش دهیم.

وی مهمترین اثرات خودکفایی در تولید کالای استراتژیک کاغذ در کشور را تنظیم بازار و ثبات آن، کوتاه کردن دست دلالان و مافیای کاغذ و جلوگیری از خروج ارز از کشور خواند و گفت: اینکه پس از انقلاب برای اولین بار با حمایت شخص رئیس جمهور  و در راستای منویات مقام معظم رهبری کل کتب دانش آموزان ایرانی با کاغذ ایرانی چاپ و توزیع می‌شود دست آورد بزرگی است که تاکنون سابقه نداشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز