خبرگزاری کار ایران

| 08:55   
کد خبر : ۱۳۹۲۲۸۱
عضو شورای عالی استان‌ها:

کمبود آب سبب خالی شدن مرزهای شرق کشور می‌شود

۵۰۰ روستای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می‌شود

نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه کمبود آب، خشکسالی و ریزگردها امان ساکنان شرق کشور را بریده‌ است، گفت: اگر مشکل کمبود آب حل نشود مرزهای شرق کشور خالی از سکنه می‌شوند.

کمبود آب سبب خالی شدن مرزهای شرق کشور می‌شود

به گزارش ایلنا، حسین فنودی با بیان اینکه در خراسان جنوبی ۵۰۰ روستا با تانکر آبرسانی می‌شود گفت: بسیاری از این روستاها بالای ۲۰ خانوار هستند‌.

وی افزود: متاسفانه روند انجام کارها بسیار کند است‌. از این رو درخواست ما این است که اگر قرار است آبرسانی صورت بگیرد نوشدارو پس از مرگ سهراب نباشد‌. اگر آب به مناطق نرسد مرزها خالی از سکنه می‌شوند‌.

فنودی ادامه داد: ریزگردها امان مردم نهبندان، سربیشه و زابل را بریده است‌. لازم است در این خصوص اقدامات عاجل صورت گیرد‌.

نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها، تصریح کرد: اگر ۸ تانکر به استان خراسان جنوبی داده شود به صورت موقت مشکل آب حل می‌شود‌. خاموش کردن چاه‌های آب باعث می‌شود انار منطقه دانه سفید شود و از مدار خارج شود‌.

وی اظهار کرد: بسیاری از تیرهای برق و لوله‌های آبرسانی فرسوده هستند‌. خواهشی که داریم این است که اگر تیرهای چراغ برق به ال ای دی تبدیل شوند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد‌.

فنودی همچنین به جابجایی چاه‌های کشاورزی اشاره کرد و گفت: جابجایی چاه‌های آب باعث می‌شود که حق‌آبه مصرف آب کشاورز کاهش یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز