خبرگزاری کار ایران

| 18:14   
کد خبر : ۱۳۹۲۲۴۵
برای نخستین بار در کشور؛

طرح پهنه‌بندی و اولویت‌بندی مناطق گردشگری لرستان اجرا می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از اجرای طرح پهنه‌بندی و اولویت‌بندی مناطق گردشگری استان برای نخستین بار در کشور خبر داد.

طرح پهنه‌بندی و اولویت‌بندی مناطق گردشگری لرستان اجرا می‌شود

به‌گزارش ایلنا، عطا حسن‌پور در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای توسعه صنعت گردشگری در لرستان، برای نخستین بار در کشور طرح پهنه‌بندی و اولویت‌بندی مناطق گردشگری در استان تهیه شده است.

وی افزود: در کارگروه امور زیربنایی استان که باحضور دکتر احمدرضا دالوند معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان برگزار شد برای نخستین بار طرح پهنه‌بندی و اولویت بندی مناطق گردشگر پذیر استان تهیه و مصوب شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با بیان اینکه در این طرح همه مناطق گردشگری استان اعم از پهنه‌ها، محورها و نقاط گردشگری، شناسایی و بر اساس شاخص‌ها اولویت بندی شده است، گفت: بر اساس نتایج به دست‌آمده از این طرح مطالعاتی، استان لرستان دارای ۹۴ منطقه گردشگری با اولویت درجه ۱ و ۲ است که از این تعداد ۵۳ منطقه به عنوان منطقه درجه یک و ۴۱ منطقه به عنوان منطقه درجه ۲ شناسایی شده است.

حسن‌پور ادامه داد: طبق نیازسنجی‌های به‌عمل آمده در این طرح مطالعاتی، برای مناطق درجه ۱ و ۲ به بیش از ۱۱۰۰ واحد گردشگری اعم از مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و خدماتی نیاز است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره به اینکه از بین تاسیسات و موسسات گردشگری، بیشترین نیاز به اقامتگاه‌های بوم‌گردی با تعداد بیش از ۴۴۰ واحد است اضافه کرد: همکاری و عضویت کلیه دستگاه‌های عضو کارگروه در کمیته‌های تخصصی به منظور اجرای این طرح و ایجاد تاسیسات و موسسات گردشگری در مناطق با اولویت درجه ۱ و ۲ ضروری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز