خبرگزاری کار ایران

| 07:32   
کد خبر : ۱۳۹۲۰۸۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زنجان خبرداد؛

بالغ بر 60 درصد مردم از پلتفرم های داخلی استفاده می‌کنند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 60 درصد مردم کشور از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند، تاکید کرد: درصدد ایجاد زیر ساخت‌های لازم هستیم تا روز به روز خدمات جدید در این حوزه به مردم ارائه داده شود.

بالغ بر 60 درصد مردم از پلتفرم های داخلی استفاده می‌کنند

به گزارش ایلنا از زنجان، عیسی زارع پور، شامگاه امروز دوشنبه (6شهریور 1402) طی سفر به استان زنجان، در جمع خبرنگاران در زنجان، اظهار داشت: در صدد هستیم تا سرویس‌هایی برای مردم فراهم کنیم که نیاز آنها به سرویس های مختلف بدون فیلتر شکن برطرف شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد: برای ارتباطات مردم از سال گذشته تاکنون سکوهای داخلی را تقویت کرده ایم که مورد اقبال مردم نیز قرار گرفته است.

وی، گفت: ماهانه بیش از ۴۰ میلیون نفر از این سکوها استفاده می کنند و روزانه برخی از آنهاها بیش از ۱۵ میلیون نفر کاربر فعال دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: دولت سیزدهم برای تحقق دولت هوشمند، گامهای بلندی برداشته است که اولین آن سال گذشته با افتتاح پنجره ملی خدمات دولت هوشمند محقق شد که هم اکنون همه دستگاه های اجرایی کشور در این بستر حضور دارند و خدمات خود را ارایه می‌دهند.

وی، یادآور شد: از هفته گذشته کیفیت خدماتی که دستگاه‌های اجرایی از این طریق ارایه می دهند، ارزیابی می‌شود تا بودجه های دستگاه ها متناسب با این خدمات در اختیار آنها قرار گیرد و موانع موجود برطرف شود.

زارع پور، گفت: تا پایان امسال باید حداقل ۲۰ درصد خدمات دستگاه ها از این طریق و به شکل کاملا هوشمند ارایه شود و در این راستا باید همه استعلامات بین دستگاهی نیز برخط شود.

وی، تاکید کرد: تا آذرماه امسال همه استعلامات دستگاه‌های اجرایی باید برخط و خدمات دستگاهها از این طریق ارایه شود و مردم طعم شیرین استفاده از فناوری را در تعامل با دولت بچشند.

زارع پور، گفت:  در صدد هستیم تا زیرساختهای ارتباطی را در این خصوص ایجاد و فراهم کنیم و تامین زیرساختهای حقوقی نیز نیازمند تغییر برخی فرایندهای دستگاه‌هاست که در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایلنا ؛ همچنین وزیر فناوری و ارتباطات، در جواب اعتراضات و در خواست مطالبات بازنشستگان شرکت مخابرات منطقه زنجان هم خطاب به مسئولان ومدیر شرکت مخابرات منطقه زنجان، استان، گفت: موظفید از محل «افزایش تعرفه‌ها»، مطالبات بازنشستگان را جبران کنید.

زارع‌پور، همچنین در واکنش به اظهارات مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه زنجان، که هر گونه پرداخت مطالبات بازنشستگان را منوط به فروش ملک این شرکت دانست، گفت: اگر قرار بود مطالبات بازنشستگان از محل فروش ملک جبران شود پس چرا موضوع افزایش تعرفه‌ها مطرح شد؟

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز