خبرگزاری کار ایران

| 23:05   
کد خبر : ۱۳۹۱۹۸۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زنجان:

بزودی سهم اقتصاد دیجیتال کشور به ۱۵ درصد می‌رسد

تا پایان دولت سیزدهم امکان دسترسی به فیبر نوری در کل کشور مهیا می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه تا پایان دولت سیزدهم امکان دسترسی به فیبر نوری در کل کشور مهیا می‌شود، گفت: سهم اقتصاد دیجیتال در کشور تا پایان برنامه هفتم توسعه ۲ برابر می‌شود و به ۱۵ درصد می‌رسد.

بزودی سهم اقتصاد دیجیتال کشور به ۱۵ درصد می‌رسد

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، عیسی زارع پور، امروز (دوشنبه 6 شهریور) طی سفر به استان زنجان، در دیدار با فعالان حوزه آی سی تی در زنجان، اظهار داشت: این وزارتخانه طیف وسیعی از فعالیت ها را برعهده دارد و کارهای بزرگی در کشور در حال انجام است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد: یکی از این اقدامات فیبر نوری است که در دست انجام بوده و کاری زیرساختی است و حداقل پنج دهه آینده کشور را تضمین می‌کند.

زارع پور، با اشاره به کاهش سفرهای درون شهری با دیجیتال شدن امور مختلف، اظهار داشت: رسیدن به این مرحله نیازمند زیرساخت بوده که هم اکنون در دست اجراست.

وی، گفت: سرعت تحول در این حوزه بسیار بالاست و با وجود زیرساخت های پرسرعت که در کشور در حال توسعه است همه امور متحول می‌شود.

زارع پور ، یادآور شد: راه اندازی فیبر نوری راهکار اساسی برای رفع بسیاری از مشکلات کشور است که باید به همه خانه ها و محل کارها راه یابد.

وی، ادامه داد: کارهای بزرگی در این وزارتخانه در این خصوص در دست انجام است و نوسازی شبکه در لایه های مختلف انجام می شود و تنها به مخابرات بسنده نشده است بلکه هفت شرکت حاضر شده‌اند و شرکت‌های هشتم و نهم هم در راه است.

زارع پور، تاکید کرد: امکان دسترسی به فیبر نوری در کل کشور تا پایان دولت سیزدهم فراهم و طبق برنامه ریزی ها زیرساخت پرسرعت و پرکیفیت در کشور آماده می‌شود.

زارع پور، افزود: در برنامه هفتم توسعه که برنامه تحولی کشور است وزارت ارتباطات و فناوری برای اولین بار فصل مستقل و هویت پیدا کرده و نگاه دولت سیزدهم به این حوزه راهبردی است.

وی، در پایان با بیان اینکه عزم و اراده دولت استفاده ویژه از این حوزه است، گفت: همه دستگاهها در سال اول برنامه هفتم باید برنامه های خود را در این حوزه ارایه دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز