خبرگزاری کار ایران

| 00:35   
کد خبر : ۱۳۹۱۵۷۷
مدیرعامل آبفای استان اصفهان خبر داد؛

بهره برداری از 10 طرح آب و فاضلاب شهری و روستایی در هفته دولت

مدیرعامل آبفای استان اصفهان از بهره برداری 10 طرح آب و فاضلاب شهری و روستایی با هزینه ای بالغ بر 1100میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد.

بهره برداری از 10 طرح آب و فاضلاب شهری و روستایی در هفته دولت

به گزارش ایلنا از اصفهان، حسین اکبریان با بیان اینکه طرح های آبرسانی در شهر اصفهان و مناطق مبارکه، برخوار، نایین و زیار افتتاح می‌شود گفت: 322 شهر و روستا تحت پوشش این طرح ها قرار می‌گیرند.

وی عنوان کرد: آبرسانی به روستاهای مجتمع لای سیاه و کوهستان بهارستان نایین در قالب طرح محرومیت زدایی جهاد آبرسانی از مهم‌ترین طرح های قابل بهره برداری در هفته دولت است که با 35 کیلومتر خط انتقال، 22 روستا با جمعیت 1200 نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

اکبریان به افتتاح فاز اول طرح تقویت فشار آبرسانی به پهنه غرب شهر اصفهان در خیابان صمدیه تا کهندژ اشاره کرد و افزود: این فاز شامل اجرای سه پروژه در نقاط مختلف شهر از جمله ساخت مخزن و خرید و لوله گذاری در قطرهای مختلف با هزینه اجرایی 90 میلیارد ریال است. 

مدیرعامل آبفای استان اصفهان در خصوص سایر طرح های آبرسانی اظهار داشت:ایستگاه پمپاژ و مخزن 1000 مترمکعبی مجتمع زودان مبارکه، تله متری و تله کنترل شبکه توزیع و تأسیسات آبرسانی در سطح شهرستان مبارکه، راه اندازی چاه بحران محسن آباد به همراه خط انتقال، ساختمان اداری و آزمایشگاه زیار، مخزن 250 متر مکعبی کلودان و تقویت و بازسازی ایستگاه پمپاژ بین راهی کبوتر آباد در زیار از دیگر طرح های شرکت است که در هفته دولت افتتاح می شوند.

اکبریان همچنین از بهره برداری ایستگاه پمپاژ فاضلاب محمود آباد واقع در منطقه پنج اصفهان با اعتبار 200 میلیارد ریال خبر داد و افزود: آبرسانی به شاپور آباد و محسن آباد برخوار شامل مخزن 2000مترمکعبی، شیرخانه، پمپاژ و خطوط انتقال آب نیز با هزینه اجرایی 450 میلیارد ریال تا پایان شهریور ماه وارد مدار بهره برداری می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز