خبرگزاری کار ایران

| 10:19   
کد خبر : ۱۳۹۱۱۹۴
در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

بخش پاتاوه دچار تنش آبی شده است

بخشدار پاتاوه در شهرستان دنا استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پاتاوه از پُر آب ترین بخش‌ها است و رودخانه بشار از میان آن می‌گذرد، گفت: این بخش هم اکنون دچار تنش آبی شده است.

بخش پاتاوه دچار تنش آبی شده است

"شهرام صفادوست" در گفت و گو با ایلنا از یاسوج گفت: در پاتاوه و سادات محمدی به منظور جلوگیری از قطعی مکرر آب به طور جداگانه یک ترانس و یک دستگاه پمپاژ نصب شد که با نصب این دستگاه‌ها، تنش آبی در روستاهای لما علیا و سفلی، بَنستان و بیژگن سادات محمودی و روستاهای باگ گزدون و شترخون در بخش پاتاوه مرتفع شد.

بخشدار پاتاوه با اشاره به این موضوع که نوسانات برق در این بخش وجود دارد، گفت: برای تقویت ولتاژ برق، حدود ۱۵۰ پایه برق تأمین شده که نوسانات برق کاهش پیدا کند چراکه یکی از عوامل تنش‌های آب نوسانات برق است.

صفادوست با بیان اینکه بدنبال تقویت ولتاژ برق برای جلوگیری از سوختن دستگاه پمپاژ هستم، افزود: ۲ ترانس در بخش پاتاوه و دهستان سادات محمودی باید نصب شود که اقدامات اولیه آن صورت گرفته اما موضوع اصلی استفاده از آب شُرب برای بخش کشاورزی و صیفی‌جات توسط برخی مردم صورت می‌گیرد که تذکرات باید به آنان داده شود.

وی گفت: در کمیته شورای برنامه‌ریزی شهرستان دنا، مُجتمع آب سادات محمودی مُصوب و تأمین اعتبار شد که خط لوله آن بطول شش کیلومتر خواهد بود و پیمانکار نیز تعیین‌ شده و بزودی شروع بکار می‌کند که با این اقدام، فشار بر روی مجتمع آب پاتاوه برداشته و تنش آبی پاتاوه و سادات محمودی نیز از بین خواهد رفت.

صفادوست با اشاره به مشکل کم‌آبی در روستای ده شیخ از توابع بخش پاتاوه هم تصریح کرد: چاه آب روستای دِه شیخ در حال پیگیری است و مکان آن جانمایی شده که بحث آب‌رسانی و رفع تنش آبی در روستاهای پاتاوه با جداسازی خط لوله آب سادات محمودی و پاتاوه حل می‌شود.

به گزارش ایلنا، بخش پاتاوه از توابع شهرستان دنا و در ۵۵ کیلومتری شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده که بیش از 35 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است.

این بخش دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بی نظیری در حوزه گردشگری، کشاورزی، دامداری بوده و در مسیر شاهراه اصلی جنوب به شمال کشور  واقع شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز