خبرگزاری کار ایران

| 18:02   
کد خبر : ۱۳۹۰۹۲۹
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان:

برای ۶۰۰ هکتار از بستر رودخانه‌های استان سند صادر می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال برای ۶۰۰ هکتار از بستر رودخانه‌های استان سند صادر شود.

برای ۶۰۰ هکتار از بستر رودخانه‌های استان سند صادر می‌شود

به گزارش ایلنا، داریوش حسن‌نژاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر مطالعات ۳ هزار و ۳۹۵ هکتار معادل ۲۵۰ کیلومتر از بستر رودخانه‌های استان انجام شده است.

وی افزود: طول کل رودخانه‌های دائمی و فصلی لرستان ۹ هزار کیلومتر بوده و اولویت صدور سند برای مناطقی همچون رودخانه‌های اصلی و آبراه‌ها، مناطق با تراکم جمعیت بالا و زمین‌های با ارزش و نقاط گردشگری مانند کهمان، رودخانه خرم‌آباد، مادیان رود، کشکان و تیره دورود است.

حسن‌نژاد تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای لرستان علاوه بر اقدام برای تثبیت مالکیت دولت در خصوص رودخانه‌ها، مطالعه تالاب‌های استان مانند بیشه دالان و تالاب‌های ۱۴ گانه پلدختر را انجام و مستندات را برای صدور سند به اداره‌کل ثبت اسناد و املاک ارسال کرده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه با دریافت سند مالکیت، تکلیف دستگاه‌های دولتی و مردم در این باره مشخص و شفاف می‌شود، افزود: با انجام اقدامات لایروبی و کارهای حفاظتی، جان و مال مردم نیز در سوانح طبیعی همچون سیل در معرض تهدید قرار نخواهد گرفت.

وی یادآور شد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر رودخانه‌ها و تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو، هرگونه سوءاستفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.

حسن‌نژاد یادآور شد: آب منطقه‌ای در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز