خبرگزاری کار ایران

| 17:36   
کد خبر : ۱۳۸۹۷۰۵

کلاهبرداری ۹۰۰ میلیونی با نرم افزار جعلی در نیشابور

فرمانده انتظامی نیشابور از شناسایی فردی که با استفاده از همراه بانک جعلی اقدام به کلاهبرداری ۹۰۰ میلیون ریالی از یک شهروند در این شهرستان کرده بود خبر داد.

کلاهبرداری ۹۰۰ میلیونی با نرم افزار جعلی در نیشابور

به گزارش ایلنا، سرهنگ حسین احمدی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز ۹۰۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهاراتش عنوان داشت برای نصب نرم افزار همراه بانک بروزرسانی شده یکی از بانک‌ها در جستجوگر گوگل اقدام به جست وجو کرده و پس از مشاهده و دانلود اولین لینک نرم افزار که مشابه نرم افزار اصلی بانک بوده به صورت ناخودآگاه نرم افزار مخرب را بر روی تلفن همراه خود نصب کرده و در دام سارقان اینترنتی گرفتار شده است.

وی اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا با بهره گیری از روش های علمی و به کارگیری اقدامات تخصصی، متهم را در تهران شناسایی و پس از هماهنگی قضایی و با اقدام به موقع، کلیه مبلغ سرقتی به حساب شاکی عودت داده شد.

سرهنگ احمدی با اشاره به ارسال پرونده به صورت نیابتی به دادسرای مربوطه خطاب به شهروندان توصیه کرد: دانلود نرم افزار همراه بانک را تنها از سایت اصلی بانک انجام دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز