خبرگزاری کار ایران

| 15:54   
کد خبر : ۱۳۸۹۴۱۶
سرپرست شهرداری صدرا خبر داد؛

صدرا در جمع بهترین شهرهای دوستدار کتاب کشور قرار گرفت

به گفته سرپرست شهرداری صدرا، این شهر در جمع نامزدهای اصلی هشتمین دوره انتخاب پایتختی کتاب ایران، «شهردوستدار کتاب» قرار گرفت.

صدرا در جمع بهترین شهرهای دوستدار کتاب کشور قرار گرفت

به گزارش ایلنا، امین عباسی با اعلام این خبر گفت: لقب شهر فرزانگان به راستی شایسته شهر صدرا است و با تلاش های صورت گرفته توانستیم در جمع 12 شهر برگزیده پایتخت کتاب ایران از میان ۱۰۵ شهر حاضر در این آوردگاه ملی قرار گیریم.

وی با قدردانی از تلاش های خستگی ناپذیر پرنیان، شهردار قبلی صدرا و حمایت های اعضای شورای اسلامی شهر صدرا افزود: در سنوات اخیر گام های ارزنده ای در حوزه های عمرانی و فرهنگی برداشته شده که این موفقیت ها بدون حمایت های همه جانبه شورای شهرصدرا امکان پذیر نبود.

عباسی با اشاره به سلسله عواملی که زمینه ساز این موفقیت بزرگ برای شهر صدرا شدند، اظهار داشت: فعالیت های نظیر برگزاری کارگاه‌های شعر، کارگاه داستان محفل طنز خندیشه ، برگزاری مسابقات کتابخوانی، خوانش کتاب کودک، تجلیل از اهل قلم صدرا، نشست هم‌اندیشی فعالان حوزه کتاب کودک، تشکیل گروه‌های کتابخوان، برگزاری انجمن شعر سرای سخن، انجمن داستان، چاپ کتاب های نماز و اصول شهروندی، تزریق کتاب به کتابخانه مجتمع‌های مسکونی و مساجد، چاپ کتاب‌های یک صفحه‌ای، چاپ کتاب دیواری و نصب در مکان‌های مختلف، چاپ مقالات اهل قلم در مجلات، اهدای کتاب در مراسم ها و جلسات، حمایت از اهل قلم از طریق خرید کتاب آنان و رساندن به جامعه هدف شهر صدرا، تبلیغات گسترده در حوزه کتاب، ساخت کافه کتاب در بوستان کتاب و مهمتر از همه برگزاری اولین جایزه ادبی صدرا از دلایل کسب این موفقیت بزرگ است.

سرپرست شهرداری صدرا با تبریک این موفقیت ملی به اهالی فرهنگمدار صدرا و استان فارس افزود: در این آیین تندیس و لوحی با امضای وزیر کشور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مردم فرهیخته و کتابخوان صدرا، به عنوان شهر دوستدار کتاب اهدا شد.

عباسی با اشاره به اهمیت نقش مبانی فرهنگی در ارتقا فرهنگ شهروندی تصریح کرد: این موفقیت ملی مسئولیت دوچندانی را بر دوش مدیریت شهری صدرا قرار می دهد و تلاش داریم بموازات ارایه خدمات عمرانی، گام های موثرتری در حوزه فرهنگ، ادب و هنر برداشته و نام صدرا را ایران اسلامی به جایگاهی که شایسته آن است، نزدیک کنیم.

بر اساس این گزارش شایان ذکر است آیین قدردانی از نامزد‌های هشتمین دوره رویداد پایتخت کتاب ایران ۲۴ مردادماه در مجموعه فرهنگی آزادی تهران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از مقامات ارشد کشوری و با حضور خداکرم فیروزمند رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر صدرا، زینب احمدی سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری صدرا، عباس فرج زاده رئیس اسبق سازمان فرهنگی و فاطمه پیمانی مسئول ثبت طرح های کتابخوانی شهر صدرا برگزار شد.

در هشتمین دوره رویداد «پایتخت کتاب ایران» ۱۰۵ شهر فعالیت‌های خود را به دبیرخانه فرستادند که از این تعداد ۷۶ شهر به مرحله نهایی راه پیدا کرده و پس از انجام مراحل داوری‌ ۱۲ شهر که بیش از نیمی از امتیازها را کسب کردند به عنوان نماینده هشتمین دوره پایتخت کتاب انتخاب شدند و شهر صدرا از استان فارس در جمع 12 مقام برتر این دوره قرار گرفت.

در دوره های پیشین این رویداد فرهنگی نیز شهر صدرا در بین ۱۹۱ شهر داوطلب و شرکت کننده از سراسر کشور به مرحله نیمه‌نهایی هفتمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران راه یافته بود. هشتمین دوره طرح «پایتخت کتاب ایران» با هدف توسعه عدالت فرهنگی و ترویج کتاب خوانی از طریق حمایت از برنامه‌ها و پیشنهادهای نو و ابتکاری، اثربخش و پایدار برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز