خبرگزاری کار ایران

| 12:27   
کد خبر : ۱۳۸۹۱۵۷
مدیر داخلی شهربازی دالفک:

استاندارد و ایمنی اولویت اصلی در شهربازی دالفک قزوین است

مدیر داخلی شهربازی دالفک قزوین گفت: ایمنی و استانداردسازی وسایل این بازیگاه از اولویت‌های ما است و همواره به سلامت مراجعان خود تاکید داریم و از این رو استانداردسازی به صورت مستمر انجام می‌شود.

استاندارد و ایمنی اولویت اصلی در شهربازی دالفک قزوین است

مهدی نعمتی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به فعالیت شهربازی دالفک در بوستان باراجین گفت: این بازیگاه 14 وسیله بازی در بخش کودک و 10 وسیله بازی در بخش بزرگسالان دارد و از سال 91 آغاز به فعالیت کرده است.

مدیر داخلی شهربازی دالفک قزوین ادامه داد: استانداردسازی وسایل بازیگاه یک بار در سال توسط شرکت‌هایی که در سامانه استاندارد مورد تایید هستند انجام شده و پس از آن گواهی استاندارد صادر می‌شود، بعد از آن هم هر سه ماه یک بار بازدیدهای دوره‌ای به طور مستمر انجام می‌شود.

وی در خصوص اتفاق رخ داده در این بازیگاه عنوان کرد: دستگاه آفتاب مهتاب این بازیگاه که برای کودکان 3 تا 5 سال است دچار حادثه شده بود و تعداد مصدومین هم 5 نفر بود که 3 نفر به صورت سرپایی مرخص شده و 2 نفر هم بعد از چند روز بستری، ترخیص شده و در سلامت کامل هستند.

این مسئول تاکید کرد: در خبر اولیه منتشر شده به اشتباه عنوان چرخ و فلک کودک درج شده بود، همچنین تعداد مصدومین هم دقیق نبود، فرد بزرگسالی هم که آسیب دیده بود در حاشیه این اتفاق بوده و هنگام استفاده از این وسیله بازی مصدوم نشده بود.

وی عنوان کرد: در سال حدود 2 تا 3 میلیون نفر از این بازیگاه استفاده می‌کنند، در ایام تعطیل هم روزانه حدود 4 تا 5 هزار نفر در بازیگاه حضور پیدا می‌کنند، با توجه به این حجم از استفاده، ایمنی برای ما در اولویت قرار دارد و از ابتدای فعالیت بازیگاه مشکل خاصی ایجاد نشده است.

این مسئول ادامه داد: میزان حوادث در بازیگاه‌ها در سال به یک درصد هم نمی‌رسد، حادثه دستگاه آفتاب مهتاب این بازیگاه هم بزرگ‌نمایی شده و اخبار اولیه بدون کسب اطلاعات درست منتشر شده بود.

نعمتی ادامه داد: این بازیگاه پس از حادثه به مدت سه روز پلمب بود و بعد از آن فک پلمب صورت گرفت و شروع به کار کردیم؛ علت حادثه هم شل شدن پیچ‌های متحرک بود که در محفظه‌ای قرار داشت که با چشم قابل دیدن نبود.

هشتم تیر ماه امسال، حادثه سقوط چند کودک از یکی از وسایل بازیگاه دالفک رخ داده بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز